Šī mājaslapa izmanto dažādas sīkdatnes. Dažas sīkdatnes ir funkcionāli nepieciešamas, bez kurām Jūs nevarēsiet lietot šo mājaslapu. Bet pārējās sīkdatnes tiks izmantotas tikai tad, ja Jūs tam piekrītat. Uzzināt vairāk

Taizē lūgšana- dziesma Salaspils luterāņu baznīcā

luterani

Šogad 14.maijā, tieši pirms Vasarsvētkiem Salaspils evaņģēliski luteriskajā draudzē notika nu jau otrais Tezē lūgšanu vakars. Tezē lūgšanas vakarā, piedaloties draudzes mācītājam Krišjānim Bullem, tika lasīti Svētie Raksti (Bībele), izdziedāti Dāvida psalmi, izdziedātas Tezē lūgšanas- dziesmas. Šo brīnišķīgo iespēju baudīt klusumu, mūziku un piedalīties Tezē lūgšanā mums noorganizēja Salaspils draudzes mūziķes: Vija Vanaga, Liene Blumere un Katrīna Tolpežņikova.

Jūs jautāsiet, kas ir Tezē lūgšana? Tezē ir vieta Francijā, kur Tezē kopiena kalpo līdzcilvēkiem. Tās kopienas brāļi saka: “Mūsu kopienā ļoti svarīga ir mīlestības pilna labsirdība.” Tezē kopienas mierpilnā meditatīvā, klusā lūgšana ir veids, kā cilvēkiem rast iespēju piedzīvot garīgo atmošanos. Tezē lūgšanas patiesība ir izdziedamas dziesmas. Daudzi jau tās ir iepazinuši un dzied Eiropā. Tezē dziesmas ir iztulkotas vairākās valodās (angļu, vācu, itāļu, latviešu un vēl dauzās citās valodās). Tezē lūgšanas- dziesmas ir melodiskas, vienkāršas pēc savas būtības, vārdi tiek atkārtoti atkal un atkal, un tas palīdz apjaust vārdu būtisko nozīmi ticības dzīvē.

Mūsu steidzīgajā nemiera pilnajā pasaulē, kurā mums ir tik daudz uzdevumu, pienākumu un rūpju, mums ar tiem visiem jātiek galā. Mēs esam noskrējušies, dažreiz neapmierināti, noguruši - tomēr negūstam apmierinājumu un mieru. Mums visiem ļoti nepieciešams piedzīvot patiesu mieru un klusumu, jo tikai tad mēs atkal varam celties un iet uz priekšu. Mums vajadzētu kaut uz īsu brīdi apstāties. Šīs dziesmas palīdz atpūsties no liekvārdības un piedzīvot patiesu mieru un brīvību.

Šā gada nogalē (no 28.decembra līdz 1.janvārim ) Rīgā pulcēsies tūkstošiem cilvēku no dažādām Eiropas valstīm, lai vienotos kopīgās lūgšanās un dziesmās. Mūsu galvaspilsētā norisināsies Tezē kopienas Eiropas jauniešu tikšanās. Tas būs iespaidīgs un kristīgās ticību stiprinošs notikums.

Dārgo lasītāj, par mums un mūsu gaidāmajām aktivitātēm, svētkiem, velobraucieniem, draudzes kino vakariem varat izlasīt draudzes mājaslapā www.salaspilsbaznica.lv.

Uz tikšanos baltajā baznīcā ar zaļo jumtu!

Andra Ozoliņa, Salaspils Mārtiņa Lutera evaņģēliski luteriskā draudze

Salaspils

°C
Gaisa spiediens: hPa
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
tukšītis