Šī mājaslapa izmanto dažādas sīkdatnes. Dažas sīkdatnes ir funkcionāli nepieciešamas, bez kurām Jūs nevarēsiet lietot šo mājaslapu. Bet pārējās sīkdatnes tiks izmantotas tikai tad, ja Jūs tam piekrītat. Uzzināt vairāk

„Lōja” airē ciemos un mājās

A4 DE_PROFUNDIS

Kā jau vienmēr, arī šogad koris „Lōja” aktīvi koncertē un priecē klausītājus ar saviem priekšnesumiem lielākos un mazākos pasākumos daudzviet Latvijā un ārzemēs. Gadu sākuši ar tradicionālo Zvaigznes dienas koncertu Ikšķiles baznīcā, ātri vien pārslēdzāmies uz mūsu nozīmīgāko projektu – dalību pasaulslavenā koru konkursā Itālijā, Gardas ezera piekrastes brīnišķajā pērlē Riva del Garda. To sākām plānot jau pērnvasar, kad mums pievienojās mūsu jaunais kolēģis – diriģents Krišs Pozemkovskis, kura iniciatīvai arī varam pateikties par ierosmi doties uz šo konkursu. Gatavoties sākām jau no oktobra, kad saņēmām rīkotāju apstiprinājumu, ka esam izturējuši atlases kārtu un tiekam uzaicināti piedalīties šajā konkursā. Lai godam pārstāvētu Latviju un Salaspili šajā starptautiskajā forumā, rūpīgi izvēlējāmies repertuāru, iekļaujot tajā gan lībiešu, gan latviešu, gan arī pasaules kora mūzikas atraktīvākos darbus. Jo katrs konkurss, katra uzstāšanās vispirms ir tikšanās ar klausītāju, kurš jāpārsteidz un jāiejūsmina. Un katrs konkurss, īpaši starptautisks, ir arī lieliska motivācija gan kora kopējā, gan katra korista personīgajā izaugsmē.

Kora ceļojums nav vienkāršs tūrisma brauciens, tas ir arī liels un rūpīgs finanšu un maršruta plānošanas darbs, tādēļ mums ir liels prieks, ka mūs (projektu konkursa ietvaros) atbalstīja Salaspils novada pašvaldība, kultūras nams „Enerģētiķis”, turpina atbalstīt mūsu draugi SIA ”INOS”, „Attēls R”, „Strabag”. Īpaši liela pateicība pienākas pašiem koristiem un biedrībai „Koris Lōja”, kuru finansiālais un organizatoriskais ieguldījums ir neatsverams!

Kārtīgi gatavojušies, kārtīgi arī nostartējām – mums ir lepnums par milzīgā konkurencē iegūto „Sudraba Diplomu”. Lepnums, ka tikām izvēlēti uzstāties pat atklāšanas koncertā. Tomēr desmit intensīvi piepildītu kopā būšanas dienu un pieveiktu 4500 km lielākais ieguvums (pat neraugoties uz pēkšņām un sen aizmirstām robežkontrolēm Austrijā) ir Vīnes atmosfēra turpceļā, brīnišķīgie dabas skati pie Gardas ezera un augstu Itālijas Dolomītu Alpu kalnos, dzīve Prāgas vecpilsētas centrā atpakaļceļā, jauniegūtie draugi, rātni un nerātni piedzīvojumi, koncertos saņemtā klausītāju atsaucība un nelielas skumjas pēc mājās palikušajiem. Jo mūsu gudrie tālruņi nenogurstoši vēstīja mums par Salaspilī esošajām dabas kataklizmām un salu, kas ļoti kontrastēja ar mums apkārt esošo vasaru. Gribējām aizsūtīt uz mājām kaut daļiņu no tā siltuma un saules, ko izdevās baudīt mums. Kaut ar sociālo tīklu palīdzību.

Pēc piedzīvojumiem un iespaidiem bagātā ceļojuma, ne brīdi neatslābstot, devāmies uz koru konkursu „Zem Māras zīmes” Dobelē, kur piedalījāmies pat divās kategorijās. It īpašu atsaucību klausītāju un žūrijas vidū izpelnījās mūsu uzstāšanās tautas dziesmu un apdaru kategorijā, kur žūrijas piešķirto punktu izteiksmē tikai nedaudz pietrūka līdz uzvarai. Tātad ir vēl kur tiekties. Un mēs to varam.

Savu konkursos iegūto pieredzi koris lika lietā ikgadējā Ogres koru apriņķa skatē 7.maijā, kur izpelnījās līdz šim nebijuši augstu novērtējumu un jau kārtējo pirmās pakāpes atzinību. Noslēdzot koru skates pirmo daļu, izpildījām mūsu iemīļoto un visu Latvijas koru repertuārā „ieviesto” Raimonda Tigula „Lec, saulīte”, kur mums pievienojās dūdinieks Māris Jēkabsons. Gan koristiem, gan skates žūrijai, gan klausītājiem tas bija īpašs emocionāls pārdzīvojums, ko atcerēsimies vēl ilgi un ar prieku.

Ilgi svinēt šo panākumu šoreiz gan nebija laika, jo jau nākamajā rītā ar dziesmām kuplinājām Latvijas valstsvīru un ārvalstu diplomātiskā korpusa pārstāvju vizīti piemiņas brīdī Salaspils memoriālā. Īpaša pateicība skolotājām Lāsmai Streiķei un Rūtai Bugavičūtei par brīnišķīgi organizētu Salaspils skolēnu iesaisti dziedāšanā.

Pirms pievērsties „Lōjas” tradicionālajiem vasaras notikumiem – ielīgošanai un aplīgošanām dažādās Latvijas vietās, Kurzemes dziesmu svētkiem Kuldīgā 2.jūlijā, tradicionālajai kora nometnei Mazirbē un dalībai Līvu svētkos un citos notikumos- vēlamies nosvinēt arī Salaspils novada svētkus.

Šobrīd aktīvi gatavojamies savam ikgadējam koncertam Salaspils katoļu baznīcā, un šoreiz koncerts būs īpašs, vairāk sajūtas un noskaņas rosinošs. „De profundis” – no dzīlēm. Šie 130.psalma vārdi ir pasaulslavenā igauņu komponista Arvo Pērta izcilā skaņdarba vīru korim, perkusijām un ērģelēm nosaukums. Varēs dzirdēt un izjust izcilās ērģelnieces Aijas Ziņģītes radītās skaņu vibrācijas, sitaminstrumentālista Valtera Līča meistarību un kora neatkārtojamo skanējumu. Koncerta īpašie viesi – vokālā džeza grupa „Assembly Singers” Eināra Verro vadībā iekrāsos sajūtas citos toņos, iejusties atmosfērā palīdzēs Jāņa Prinča „Jūrnieku svētās dziesmas un lūgšanas” un aktrise Terēze Lasmane.

Gaidīsim Jūs uz tikšanos svētdien, 29.maijā pulksten 17.00 Salaspils katoļu baznīcā koncertā „De profundis”!

Gatavojoties Latvijas simtgades Dziesmu svētkiem un veidojot jaunus projektus „Lōjas” dzīvē, aicinām korim pievienoties jaunus dalībniekus, lai dziedātu latviski, lībiski, angliski, vāciski, latīniski un visās citās valodās un nevalodās. Lai mācītos senus amatus. Lai būtu kopā ar draugiem gan tradicionālos, gan mežonīgos pasākumos, lai brauktu jūrā un sēņotu mežā. Lai kopīgi vārītu, ceptu un ēstu. Lai svinētu dabu. Lai mācītu to arī citiem.

Lai turētu rūpi par savu novadu un valsti, lai lepotos par Latviju!

Ģirts Gailītis, Salaspils kora „Lōja” diriģents

Salaspils

°C
Gaisa spiediens: hPa
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
tukšītis