Šī mājaslapa izmanto dažādas sīkdatnes. Dažas sīkdatnes ir funkcionāli nepieciešamas, bez kurām Jūs nevarēsiet lietot šo mājaslapu. Bet pārējās sīkdatnes tiks izmantotas tikai tad, ja Jūs tam piekrītat. Uzzināt vairāk

Oranžērijā skaisti izskanējusi vijole un alts

vijolīte logo9. aprīlī Nacionālā Botāniskā dārza oranžērijas semināru zālē ar Salaspils pašvaldības atbalstu izplauka īpaši pavasara ziedi – skanīgas vijolītes, kuras priecēja savu vecāku, vecvecāku un draugu sirdis. Tas bija vijoles un alta spēles studijas “Vijolīte” pirmā pavasara koncerts “Pavasara skaņu svētki”.

Salaspilī esošā studija darbību uzsāka 2015. gada septembrī, bet decembrī svinēja “Pirmo notiņu svētkus” k/n “Rīgava”, kur muzicēja pirmie pieci skolnieki. Sekojoši ķekatu laika noskaņās studijas dalībnieki sniedza “Maskošanās laika koncertu” Rīgas Zooloģiskā dārza abinieku un rāpuļu mājas svinīgi izrotātajā zālē. Savukārt tikko izskanējušajā pavasara koncertā varēja konstatēt, ka dalībnieku skaits nu jau trīskāršojies, par ko liecināja arī līdz pēdējai vietai aizpildītās klausītāju rindas.

Vienuviet dzirdami bija dalībnieki, kuri instrumentu sākuši apgūt vien pirms pāris nedēļām vai pāris mēnešiem, un tādi, kuru bagāžā jau septiņi un vairāk gadi. Kaut arī studijā pārsvarā mācās Salaspils bērni, raibi pārstāvētas arī citas Latvijas pilsētas – uz “Vijolīti” mācīties brauc arī no Rīgas, Ķekavas, Ikšķiles, Skrīveriem, Ulbrokas, Jūrmalas u.c. vietām. Koncertu kuplināja arī viesu priekšnesumi –trīs jaunās mūziķes no Jelgavas un Liepājas, no kurām viena – ar akordeonu. Koncerta baudījumu bagātināja katra dalībnieka neatkārtojamās personības stāsts, ko vēstīja koncerta laikā viens otru nomainošie fotoattēli uz lielā ekrāna. Varēja pārliecināties, ka instruments vienlīdz daiļi var dziedāt gan jau rūdītu konkursu laureātu, gan daiļslidošanas čempiones vai, piemēram, kamaniņu sportista rokās. Studija “Vijolīte” koncertā klausītājus iepazīstināja ar katru no savām trejām krāsām – skanēja gan vijole, gan par vijoli lielākais un zemāku skanējumu apveltītais alts, kā arī īpašais 14 stīgu instruments viola d’amore – mīlestības vijole. Dalībnieki un vadītāja Karlīna uzstājās gan solo, gan dažādos ansambļos, apliecinot kopā muzicēšanas prieku. Koncertā bija pārstāvēta dažādu laikmetu un stilu mūzika: no baroka, klasicisma un romantisma līdz pat mūsdienām. Klausītājiem bija iespēja iepazīt arī dažādu tautu mūziku – norvēģu, latviešu, īru. Tostarp mazākie studijas dalībnieki iepriecināja arī ar pašsacerētām melodijām tādām kā “Draudzība” vai “Atvadas no ziemas”.

Īpašs ieguvums koncerta dalībniekiem bija saspēle ar profesionālu, Latvijā atzītu koncertmeistari – meistarīgo pianisti Janu Bārtulu, kura šobrīd ir koncertmeistare un pedagoģe Liepājas mūzikas vidusskolā. Pianiste iepriecināja arī ar solo sniegumu, aizkustinot ar Ferenca Lista “Mierinājuma” brīnišķīgu interpretāciju. Janas meita Paulīna Bārtula, kura nule plūkusi laurus Kurzemes vijolnieku konkursā, varēja mazajiem vijolniekiem sniegt “paraugpriekšnesumu”, iedvesmojot viņus jauniem izaicinājumiem. Gluži pelnīti tieši Paulīna pēc klausītāju balsojuma ieguva nopietnākās vijolītes titulu. Vēl tika balsots par jautrāko, neparastāko, skanīgāko un pavasarīgāko vijolīti.

“Pavasara skaņu svētku” koncertu īpaši iekrāsoja zālē izstādītie salaspilietes Jeļenas Ņefjodovas mākslas studijas bērnu gleznotie darbi. Arī tie tika vērtēti, aicinot balsot par pavasarīgāko un muzikālāko gleznu.

Koncerta klausītāju vidū bija arī Liepājas Simfoniskā orķestra ilggadējā vijolniece, šobrīd pedagoģe Liepājas Em. Melngaiļa mūzikas skolā Skaidrīte Freimane. Viņa atzina, ka patīkami pārsteigusi ikviena vijolnieka intonatīvi tīrā spēle, un dažiem pat izteica pamudinājumu sākt domāt par startu konkursos. Tomēr visvairāk pieredzējušo pedagoģi sajūsminājis tas, ka ikviens – no mazākā līdz lielākajam- spēlējis ar milzīgu prieku. Kādas dalībnieces vecmāmiņa bija līdzīgās domās – smaidi visu spēlētāju sejās esot bijusi vislielākā vērtība!

Pēc koncerta bērni un pieaugušie gidu Daces un Ludmilas vadībā devās izzināt oranžērijas augu pasaules brīnumus. Mazākie dalībnieki, uzzinājuši noderīgākos un interesantākos faktus, piemēram, to, ka oleandrs ir indīgs un banānkoks nav koks, bet zāle, metās izmantot brīnumaino oranžēriju jautrām paslēpēm.

Vairāk foto, kā arī video ieskats atrodami “Vijolītes” facebook lapā

Karlīna Īvāne, vijoles un alta spēles studijas “Vijolīte” vadītāja

Salaspils

°C
Gaisa spiediens: hPa
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
tukšītis