Šī mājaslapa izmanto dažādas sīkdatnes. Dažas sīkdatnes ir funkcionāli nepieciešamas, bez kurām Jūs nevarēsiet lietot šo mājaslapu. Bet pārējās sīkdatnes tiks izmantotas tikai tad, ja Jūs tam piekrītat. Uzzināt vairāk

Lai balstiņas tālus skan pār novadu novadiem...

caalis2016

“Cip, cip, cālīši, māsiņas un brālīši”- tā kultūras namā „Rīgava” 20.martā jau 24.reizi tika aicināti mazie, talantīgie dziedātāji uz konkursu „Salaspils Cālis 2016.” „Cāļa ” titula ieguvēji bija- Elizabete Gudre, ko sagatavoja skolotāja Taņa Gajevska, un Paula Marija Pinta – skolotāja Ilona Koroševska.

Bija laiki, kad dziedātāji startēja republikā vairākās kārtās, lai noslēgumā piedalītos Latvijas televīzijā, taču šis pasākums izskanēja.

Bet gandrīz katrā novadā mazo „Cāļu” konkursi joprojām turpinās un interese nemazinās, dalībnieku skaits ir arvien liels. Tādēļ, lai mazie, dziedošie talantiņi gūtu lielāku skatuves pieredzi, uzdrīkstēšanos un kļūtu pazīstami ārpus sava novada, radās ideja paplašināt konkursa skanējumu un uzaicināt tuvākos novadus ar saviem skanīgajiem „Cāļiem”.

Ar Salaspils novada pašvaldības atbalstu 3.aprīlī noorganizējām starpnovadu mazo vokālistu konkursu „Skanīgākais Cālis 2016”. „Cāļu” dziesmu cīņas notika starp Salaspils, Ķekavas, Ikšķiles, Carnikavas , Olaines un Inčukalna novadu izvirzītajiem labākajiem vokālistiem.

big calis 200691

Bērnu balsis bija apbrīnojami skanīgas, un mazie dziedātāji - interesanti un atraktīvi. „Cāļus” vērtēja žūrija, kas tika saukta arī par lielajiem dziesmu draugiem,- Vilnis Borovskis (Salaspils Mūzikas un mākslas skolas direktors), Indra Trofimoviča (Salaspils novada pašvaldības kultūras metodiķe), Jonita Štoma (vokālā ansambļa „Knīpas un knauķi”vadītāja) un Ieva Janiševa (Baložu kultūras centra jauniešu ansambļa „VIVO” vadītāja). Žūrijai bija krietni jāvērtē, lai katrs dziedošais ”Cālītis” iegūtu tieši viņam atbilstošu titulu. Bija stilīgākais, amizantākais, atraktīvākais, romantiskākais.... un vēl daudzi citi jauki tituli. Katrs dalībnieks saņēma balvas un diplomus, jo bez tā taču nevar iztikt konkursā, kur katrs dziedātājs ir neatkārtojams un vienreizējs. Un kas to var zināt, vai pēc gadiem mēs kādu no mazajiem solistiem neieraudzīsim uz LIELĀS skatuves?

Nominācijā starpnovadu „Skanīgākais Cālis 2016” vecuma grupā līdz 4 gadiem tika „kronēta” ODRIJA KLIBIĶE no Ikšķiles novada (skolotāja Žanna Oborenko) un 5-6 gadu vecuma grupā „kronēta” tika ELĪNA IVBULE no Carnikavas novada (skolotāja Dina Zirnīte).

Konkursa satraukums pārgājis, mazie „cāļi” skrien savās ikdienas gaitās, bet paliek prieks un gandarījums par darbu, ko ieguldījuši vecāki, muzikālie skolotāji, kas veicinājuši bērnos dziedāt prieku un atklājuši mazos talantiņus.

Ceram, ka šī sadarbība turpināsies un nākošais konkurss notiks novadā, kura mazais vokālists ieguva titulu starpnovadu „Skanīgākais Cālis 2016”.

Renāte Ziedone, kultūras nama “Rīgava” mākslinieciskās daļas vadītāja

Fotogrāfiju autore - Anda Kirilova

Salaspils

°C
Gaisa spiediens: hPa
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
tukšītis