Šī mājaslapa izmanto dažādas sīkdatnes. Dažas sīkdatnes ir funkcionāli nepieciešamas, bez kurām Jūs nevarēsiet lietot šo mājaslapu. Bet pārējās sīkdatnes tiks izmantotas tikai tad, ja Jūs tam piekrītat. Uzzināt vairāk

Ko redzēja zvaigžņu vīrs?

"…tumšā naktī pie debessjuma var redzēt mirdzam bezgala daudz zvaigžņu…un…”

Jau piecpadsmito gadu Salaspilī  tieši nedēļu pirms Lieldienām,18.marta pēcpusdienā, kad gaisā virmoja pavasara vēsmas, ziemeļaustrumu vējš ne tikai stiprāk locīja koku galotnes, bet arī mērķtiecīgi piepūta pilnu k/n „Enerģētiķis” lielo zāli ar 195 mazajiem salaspiliešiem.

Ikgadējais Salaspils pirmsskolas izglītības iestāžu festivāls „Draugu karuselis” varēja sākties, un šogad PII „Jāņtārpiņš” kā organizators aicināja bērnus un vecākus kopā ar Zvaigžņu vīru ielūkoties milzīgā teleskopā un iepazīt neparastas, vēl neatklātas planētas.

Visas sešas pirmsskolas izglītības iestādes bija pacentušās pavērt Visuma noslēpuma maliņu katrai no planētām, kuras rotāja kultūras nama vestibilu un palīdzēja pasākuma apmeklētājiem kaut mazliet nojaust, ko Zvaigžņu vīrs mēģinās saskatīt.

Kaut gan vējš plosījās un ieviesa savas korekcijas, pateicoties Kaspara Tihonova profesionalitātei, saliedētajai komandai aizkulisēs, kā arī kultūras nama jaunajai gaismas aparatūrai un iestudētajam gaismas šovam, pasākums izdevās interesants un aizraujošs. Patiess prieks bija redzēt pārpildīto kultūras nama zāli un priekā mirdzošās acis.

Pirmais koncerta programmu atklāja Mazais princis no savas planētas, kurš dziedot aizkustināja Zvaigžņu vīru, soloties viņu apciemot. Liels pārsteigums bērniem, kā arī visiem klātesošajiem bija seši, baltos tērpos tērpti, Visuma iemītnieki ar īpašu katras PII pieteikumu- intermēdiju. Teleskopā tika ieraudzītas veselas sešas jaunas planētas: PII “Atvasīte” Rūķu planēta, PII “Ritenītis” Dziesmu un deju planēta, PII “Saime” Pavasara ziedu planēta, PII “Saulīte” Saules planēta, PII “Daugaviņa” Saldumu planēta un PII “Jāņtārpiņš” Pazudušo lietu planēta.

„Jāņtārpiņa” kolektīvs ir lepns un gandarīts, ka visiem kopā izdevās sarīkot lieliskus svētkus Salaspils bērniem, viņu vecākiem un visiem, kuri bija atnākuši baudīt radoši noslēpumaino atmosfēru kopā ar mazajiem tik dažādu planētu iemītniekiem. Paldies visām pirmsskolas iestādēm par atsaucību un radošumu!

Lielu paldies sakām pasākuma vadītājjiem- Zvaigžņu vīram jeb Lienei Bendrātei un Mazajam princim jeb Faresam Tabakham, kuri noslēgumā ar visiem pārējiem planētu iemītniekiem satikās uz Zemes un piedzīvoja nolīstam zvaigžņu lietu.

Koncerta noslēgumā Salaspils novada domes priekšsēdētāja vietniece Malda Caune un Izglītības komitejas vadītājs Andrejs Svilāns pateicās “Jāņtārpiņa” vadītājai Evitai Beļskai un visai asistējošai komandai, kā arī pirmsskolas izglītības iestādēm par lielo ieguldījumu bērnu radošo prasmju pilnveidošanā un kopīgā pasākumu organizēšanā. Paldies “Enerģētiķim”!

Dzīvē viss ir par satikšanos īstajā laikā un vietā. Šogad mēs bijām šeit, šajā vietā un šajā laikā un uz šī gaismas stara Visumā…

Uz tikšanos nākamgad!

Anita Terehova, vadītājas vietniece metodiskajā darbā

Salaspils

°C
Gaisa spiediens: hPa
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
tukšītis