Šī mājaslapa izmanto dažādas sīkdatnes. Dažas sīkdatnes ir funkcionāli nepieciešamas, bez kurām Jūs nevarēsiet lietot šo mājaslapu. Bet pārējās sīkdatnes tiks izmantotas tikai tad, ja Jūs tam piekrītat. Uzzināt vairāk

Domes ēkā būs skatāmi Saules gleznojumi

24. martā plkst. 16.00 Salaspils novada domē atklās Marutas Vanagas neparasto gleznu izstādi „Saules dvēsele”. Maruta ir no Limbažiem, no mākslinieciski radošas daudzbērnu ģimenes, kur blakus saviem 2 dēliem un 3 meitām pirms desmit gadiem ienāca arī adoptētais Daniels. Viņas vīrs Gatis ir pianists, meita Kristiāna – topošā operdziedātāja, bet Daniels spēlē vijoli.

Kādā brīdī pirms pāris gadiem Maruta, vērojot dabu, pēkšņi sāka redzēt un izjust objektus īpašās krāsās un formās. Sevišķi vibrēja un rezonēja tieši Saule. Prasījās gleznojama.

Tā nu Maruta sāka, pateicoties arī tuvo cilvēku un draugu pamudinājumiem. Rezultāts no 5. februāra redzams Saules galerijā.

Mākslinieks Jānis Anmanis: “Viņa ir sava veida tīrradnis. Sarežģītas, dekoratīvas, krāsainas, spēcīgas un pat vibrējošas kompozīcijas. Viņa saredz Sauli kādā jaunā griezumā, var teikt – saredz Saules dvēseli. Šķiet, Dievs viņai ļāvis ieskatīties kādā noslēpumā. To nav jācenšas atšifrēt. Jāļaujas izjūtām un jāsmeļ enerģija. Katrā ziņā – tādu piegājienu vēl nebija nācies redzēt.”

Izstāde sāk apceļot Latviju. 2015. gada nogalē tā bija skatāma Rīgā Saules muzejā un tagad aplūkojama arī Salaspilī. Izstāde ir projekta „Drošu ģimenes vidi Latvijas bērniem” sastāvdaļa un to atbalsta OAK fonds, nodibinājums „Sociālo pakalpojumu aģentūra”, nodibinājums „Latvijas bērnu mākslinieciskās fantāzijas akadēmijas Jāņa Anmaņa jauno talantu atbalsta fonds”.

Informāciju sagatavoja Dzintris Kolāts, nodibinājuma „Sociālo pakalpojumu aģentūra” komunikācijas konsultants 

Salaspils

°C
Gaisa spiediens: hPa
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
tukšītis