Šī mājaslapa izmanto dažādas sīkdatnes. Dažas sīkdatnes ir funkcionāli nepieciešamas, bez kurām Jūs nevarēsiet lietot šo mājaslapu. Bet pārējās sīkdatnes tiks izmantotas tikai tad, ja Jūs tam piekrītat. Uzzināt vairāk

“Salaspils kauss” šogad aizceļo uz Mārupi

Dejošana ir ne vien vaļasprieks, bet arī grūts darbs, kam labākā motivācija ir sacensības. Vidējās paaudzes tautas deju kolektīvi pagājušās nedēļas nogalē Ogrē sacentās par ceļojošo “Salaspils kausu”.

Saskaņā ar “Salaspils kausa” nolikumu iepriekšējā gada kausa ieguvēji - mūsu “Ūsa” nepiedalījās pašā konkursā, bet tā organizēšanā, kā arī paralēli galvenajai žūrijai darbojās tā saucamajā ēnu jeb aizkulišu žūrijā. Par tās darbu ieskatu sniedz “Ūsas prezidents Ainārs Lāčgalvis: “Par mūsu žūrijas priekšsēdētāju pieaicinājām pazīstamo vēstures un kultūrvides pētnieku A.Svilānu. Brīvā žūrija galveno uzmanību pievērsa ne tik daudz tehniskajiem dejas elementiem - tas palika galvenās žūrijas ziņā, bet gan vērtēja to, kā deja uzrunāja skatītāju no vēsturiskā aspekta, un pasniegtās tēmas aktualitāti, piemēram, “profesionālu un žūrijas acij sevišķi tīkamu izspēli ciema puišu savaņģošanā, pavešanā un pamešanā”, “Miķelīša svilpastītes meistarīgu izbučāšanu un izgrumzāšanu Rīgā un Jelgavā” un tamlīdzīgi (skatīt galeriju zem raksta).

Pati “Ūsa” konkursa atklāšanā nodejoja “Mugurdanci”, bet otrās daļas sākumā deju “Pagasta ziņnesis”, ar ko salaspilieši 30. aprīlī Ķīpsalā piedalīsies pazīstamā horeogrāfa Imanta Magones piemiņai veltītajā dižkoncertā „Ar liesmu sirdī un dejā”.

Konkursā kopā piedalījās ap 350 dejotāju no 11 vidējās paaudzes kolektīviem. Paši dejotāji smej, ka šajā vecumā dejotprieks ir vislielākais, tāpēc starpposmā starp Dziesmu svētkiem ne vien vidējās paaudzes lielā sadancošanās un dažādi koncerti, bet arī konkurss “Salaspils kauss” ļauj uzturēt dejas un sacensības sparu.

Atšķirībā no Dziesmu svētku skatēm šajā konkursā kolektīvi netiek dalīti grupās, un žūrijā līdzās deju svētku virsvadītājam ir visu kolektīvu vadītāji.

Deju kolektīva “Ūsa” vadītāja un konkursa idejas autore Brigita Čikste saka: “Lai gan sacensības nav oficiālas, tas ir tāds draudzības konkurss, tas uzrāda kolektīvu spējas ļoti objektīvi, jo šeit ir brīva iespēja katram izvēlēties dejas - tās, kuras viņš spēj nodejot vislabāk, te nav nekādu obligāto deju rāmju”.

Divdesmit trīs gadu laikā, kopš šāds konkurss notiek, kauss pabijis gan pie azartiskajiem limbažniekiem, gan aizkraukliešiem un idejas autoriem salaspiliešiem, bet visbiežāk tas ceļojis uz Mārupi. Arī šogad žūrija vienbalsīgi par labākajiem atzina “Mārupiešus”, bet dalītu otro vietu ieguva dejotāji no Daugavpils un Kuldīgas.

Latvijā ir gandrīz 270 vidējās paaudzes deju kolektīvu, bet “Salaspils kausā” piedalās tikai divpadsmit. Un zināmā mērā to var saukt pat par elitāru konkursu, jo uzaicināt kādu jaunu kolektīvu var tikai uzvarētāji. 

Izmantoti LSM.LV materiāli

Salaspils

°C
Gaisa spiediens: hPa
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
tukšītis