Šī mājaslapa izmanto dažādas sīkdatnes. Dažas sīkdatnes ir funkcionāli nepieciešamas, bez kurām Jūs nevarēsiet lietot šo mājaslapu. Bet pārējās sīkdatnes tiks izmantotas tikai tad, ja Jūs tam piekrītat. Uzzināt vairāk

Uz “Es esmu šeit” seansu Salaspilī ieradīsies arī filmas režisors Renārs Vimba

KVVL logo zabacins logo VKKF melnbaltais logologo

6. martā plkst. 16.00 kultūras namā “Rīgava” skatītāju vērtējumam tiks nodota jauna spēlfilma “Es esmu šeit”. Tā ir pirmā Režisora Renāra Vimbas mākslas filma, un, jāatzīst, tiešām izdevusies. Tā vēsta par mūsdienu Latvijai aktuālo situāciju - kas notiek ar bērniem, kuru vecāki aizbrauc strādāt uz svešām zemēm. Filmas kvalitāti apliecina arī fakts, ka tās starptautiskā pirmizrāde notika februāra vidū Berlīnes kinofestivālā, kur tā no 2000 iesūtītiem darbiem no visas pasaules tika atlasīta jauniešu filmu konkursa skatei.

Slavinoša recenzija par latviešu režisora Renāra Vimbas filmu publicēta ietekmīgajā kino industrijas žurnālā “The Hollywood Repoter”, kurā uzslavēts režisora darbs un aktrises Elīnas Vaskas tēlojums.

“Lai arī šī ir Vimbas pirmā filma, viņam jau ir izkopta vizuālā gramatika, kurā sižetu bieži virza graciozas bezvārdu vinjetes,” raksta žurnāls, “viņa divi jaunie aktieri arī ir lieliski, īpaši Vaska, kura veiksmīgi parāda trauslu personības dziļumu aiz huligāniskas nekaunības maskas. Vēl viens iemesls noskatīties filmu ir miglainās, rudenīgās Latvijas lauku ainavas, tāpat kā latviešu komponista Ērika Ešenvalda eleganti vienkāršais skaņu celiņš ar kora piedalīšanos.”

Filma “Es esmu šeit” ir aizkustinošs stāsts par 17 gadus veco meiteni Raju un viņas 12 gadus veco brāli Robi, kuri spiesti dzīvot kopā ar vecmāmiņu Olgu, jo viņu tēvs miris un māte aizbraukusi meklēt darbu Anglijā. Pretēji bērnu gribai, vecāmāte vēlas pārdot lauku īpašumus, kas piederējuši viņu tēvam, bet situācija mainās pēc Olgas nejaušās nāves. Rajai un Robim ir jāizvēlas - vai ziņot par viņas nāvi un nokļūt bērnunamā vai noslēpt šo faktu un cīnīties par savām dzimtajām mājām un ģimeni. Raja kļūst par ģimenes apgādātāju un reizē piedzīvo savu pirmo mīlestību.

Filmas pasaules pirmizrāde notika Berlīnes 66. Starptautiskajā kinofestivālā.

Tā piemērota visām vecuma grupām un varētu interesēt gan skolēnus, gan vecākus un vecvecākus. Filmā nav nekā nesaprotama vai nepiemērota arī pavisam maziem bērniem - nav ne lamu vārdu, ne erotiska rakstura ainu.

Pārsteigums salaspiliešiem- uz filmas seansu svētdien ieradīsies arī pats režisors Renārs Vimba. Gaidīsim!

Salaspils

°C
Gaisa spiediens: hPa
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
tukšītis