Šī mājaslapa izmanto dažādas sīkdatnes. Dažas sīkdatnes ir funkcionāli nepieciešamas, bez kurām Jūs nevarēsiet lietot šo mājaslapu. Bet pārējās sīkdatnes tiks izmantotas tikai tad, ja Jūs tam piekrītat. Uzzināt vairāk

Jautrība un azarts Sniega dienā

Pasaules Sniega diena (World Snow Day) ir Starptautiskās Slēpošanas federācijas (FIS) ikgadējs sniega festivāls bērniem un viņu ģimenēm, kas vienlaicīgi notiek dažādās vietās visā pasaulē. Šogad Pasaules Sniega diena tika svinēta 17. janvārī. Tā ir daļa no FIS programmas „Vediet bērnus uz sniega”, kuras mērķis ir dot bērniem un viņu vecākiem iespēju iepazīt un arī izmēģināt visdažādākās aktivitātes. Iespēja izbaudīt prieku un radīt patīkamas atmiņas, kā arī radīt iedvesmu turpināt nodarboties ar ziemas aktivitātēm arī nākotnē. Sniega dienas mērķis nav noskaidrot vai atlasīt nākamos čempionus, bet gan dot iespēju pārliecināties, ka aktivitātes uz sniega var kļūt par viņu ikdienu, kas sniedz pozitīvas emocijas un nodrošina veselīgu dzīvesveidu.

Šogad Salaspils novadu šajā pasākumā pārstāvēja PII „JĀŅTĀRPIŅŠ”, organizējot Sniega dienu 14.janvārī savā iestādē.

Likās, ka arī ziema bija gatavojusies šai dienai, jo pasākuma rīts pārsteidza ar biezu sniega segu, sagādājot patiesu prieku bērniem un organizatoriem.

Uz pasākumu bija ieradusies Mazā Raganiņa un Krauklis Abrakhs, kuri vērīgām acīm sekoja līdzi, lai pietiek slēpes, lāpstas, sniega pikas visiem mazajiem sportotājiem. Sportisko garu uzturēja Grinčs, aktīvi līdzdarbojoties un palīdzot bērniem pārvarēt dažādus šķēršļus.

161 bērns ar lielu prieku un aizrautību slēpoja ar distanču slēpēm, veda rotaļlietas ragaviņās, cēla sniega kalnu, pabaroja sniegavīrus ar sniega bumbām, mēģināja iziet labirintu utt. Protams, neizpalika pikošanās un eņģelīši sniegā.

Šogad bērni tika iepazīstināti ar jaunu sporta veidu – kērlingu. Iestādes teritorijā tika uzliets ledus laukums, kurā bērniem bija iespēja pielietot savas prasmes ledus gabalu slidināšanā.

Par piedalīšanos „Pasaules Sniega dienā 2016” katrs dalībnieks saņēma pārsteiguma sniega piku un Latvijas slēpotāju federācijas sarūpēto apliecinājumu un karodziņu vai nozīmīti.

Paldies:

bērniem, grupu skolotājām un skolotāju palīgiem;
Saulītei – mūzikas skolotājai Olitai;
Krauklim - mūzikas skolotājai Lāsmai;
Grinčam – pirmsskolas skolotājai Laurai;
Sniega dienas organizatorei un Raganiņai – sporta skolotājai Inesei;
Aināram un palīgiem par ledus laukuma sagatavošanu.

Sniega dienas organizatori

Salaspils

°C
Gaisa spiediens: hPa
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
tukšītis