Šī mājaslapa izmanto dažādas sīkdatnes. Dažas sīkdatnes ir funkcionāli nepieciešamas, bez kurām Jūs nevarēsiet lietot šo mājaslapu. Bet pārējās sīkdatnes tiks izmantotas tikai tad, ja Jūs tam piekrītat. Uzzināt vairāk

“Rīgavā” pulcējas lego entuziasti

Jau sesto gadu pēc kārtas janvārī Salaspils kultūras namā „Rīgava” notika Lielā Spēļu diena. Šoreiz tā, pateicoties sadarbībai ar Salaspils 1.vidusskolas Lego un robotikas pulciņiem, LatLUG (Latvijas LEGO lietotāju grupa), kā arī Salaspils pašvaldības finansiālajam atbalstam, norisinājās zem Lego zīmes. Lielā Spēļu diena pulcēja vairāk kā 200 apmeklētāju no Salaspils, Stopiņiem, Rīgas, Baldones, Madonas, Jelgavas un Bauskas.

Daļa no tiem bija Lego un robotikas pulciņu dalībnieki, kuri sacentās sumo robotu, līnijsekotāju, dragreisa un radošās konstruēšanas sacensībās, bet arī pārējiem interesentiem bija gana daudz kā interesanta paveicama, apskatāma un atklājama. Ikviens varēja izmēģināt spēkus augstākā Lego torņa būvniecībā, sacensties veiklības būvē, uz ātrumu no Lego konstruktoriem pēc instrukcijas saliekot lokomotīvi, vai arī izspēlēt dažādas dambretes kombinācijas un balvās iegūt Lego konstruktorus. Uz galdiem bija izbērti Lego klucīši, no kuriem lieli un mazi centās kaut ko uzmeistarot. Meistaru uzraudzībā dalībnieki piedalījās automašīnu būvēšanas meistarklasē, vadīja 4 x 4 auto trasē un iepazinās ar programmēšanu bērniem no sešu gadu vecuma. Facebook.com vietnē līdz 24. janvārim var apskatīt sapņu minifigūru zīmējumus, kas tapuši Lielajā Lego spēļu dienā, un nobalsot par tiem.

Un, protams, 8 m2 lielā Lego pilsēta, kurā netrūka nedz veikalu, nedz kinoteātra, nedz privātmāju ar pīļu dīķi, nedz viesnīcas un citu pilsētai svarīgu celtņu, nedz arī pašu Lego cilvēciņu. Kā apgalvo aizrautīgs Lego fans Lauris Kļaviņš no LatLUG, tik piepildīta Lego pilsēta ir tapusi pirmoreiz. Apkārt tai uz vienu un otru pusi nemitīgi kursēja divi vilcieni. Uz blakus galda bija izvietojušies Lego varoņi no StarWars - klonu karotāji, džedaji, lieli un mazi kosmosa kuģi džedaji, lieli un mazi kosmosa kuģi.

Paldies visiem, kas piedalījās, kas atbalstīja un īpašais sveiciens Rutai Ilgažai un Sandijam Krastiņam par uzņēmību piepildīt savus sapņus!

Rezultāti:

Lego dragreiss

1.vieta - Toms Zvirgzdiņš
2.vieta - Kārlis Bulderis
3.vieta - Frederiks Jēgeris

Lego līnijsekošanas roboti

1.vieta - Ainārs Krastiņš
2.vieta - Ņikita Kikiņovs
3.vieta - Viktorija Smetskaja

Lego sumo roboti

1.vieta - Ņikita Kikiņovs
2.vieta – Jurģis Ieviņš
3.vieta - Normunds Puķudārzs

Dambrete

1.vieta – Krišjānis Āboltiņš
2.vieta – Bruno Kančs
3.vieta – Kārlis Bulderis

Lego veiklības būve

1.vieta – Jegors Nekazakovs
2.vieta – Klims Simanovičs
3.vieta – Jānis Kozerovskis

Radošā konstruēšana pirmsskolas vecuma grupā

1.vieta – Kristaps Kazerovskis
2.vieta – Olafs Kalējs

Radošā konstruēšana sākumskolas vecuma grupā

1.vieta – Mārtiņš Zaķis
2.vieta – Hugo Talbergs
3.vieta – Marģeris Krūmiņš

Attēlus no pasākuma var aplūkot šeit

Salaspils

°C
Gaisa spiediens: hPa
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
tukšītis