Šī mājaslapa izmanto dažādas sīkdatnes. Dažas sīkdatnes ir funkcionāli nepieciešamas, bez kurām Jūs nevarēsiet lietot šo mājaslapu. Bet pārējās sīkdatnes tiks izmantotas tikai tad, ja Jūs tam piekrītat. Uzzināt vairāk

Īstena Ziemassvētku atmosfēra valdīja Daugavas muzejā

20. decembra pievakarē Daugavas muzeju piepildīja bērnu un viņu vecāku balsis- bija pienācis laiks tradicionālajam Ziemassvētku ieskaņas pasākumam. Šogad pasākuma programma nedaudz atšķīrās no iepriekšējiem gadiem, jo ļoti būtiska loma tika atvēlēta sešām radošajām darbnīcām. Šajās darbnīcās pasākuma apmeklētāji varēja izmēģināt dažas tradicionālas un ne tik tradicionālas Ziemassvētku atrakcijas: Ziemassvētku labirintu, izrotāt eglīti (kurā eglītes bija paši pasākuma apmeklētāji), satikt sniegavīru, atpazīt Ziemassvētku tēlus un izmēģināt savu roku Ziemassvētku rotājumu atveidošanā un izgatavošanā. Tie, kas apmeklēja un izpildīja visu sešu radošo darbnīcu uzdevumus, saņēma nelielu balvu par labi paveiktu darbu.

Kā jau ierasts, arī šogad pasākumā bija ieradušies viesi no tāltālām zemēm- gan Ziemassvētku vecīša palīgi rūķi ar pasakām un citiem interesantiem stāstiem, gan arī pats Ziemassvētku vecītis, protams, ar dāvanām.

Šie Ziemassvētki Daugavas muzejā ir īpaši vēl ar vienu būtisku jaunumu – pirmoreiz Daugavas muzejā ir izveidota un arī veiksmīgi izmēģināta apmēram stundu gara izklaidējoša Ziemassvētku programma „Zvaniņš skan”. Programmas ietvaros tās dalībnieki izzināja gan Daugavas muzeja parka daudzveidību, gan pieveica dažādus ar Ziemassvētku tematiku saistītus aizraujošus un netradicionālus uzdevumus. Tā kā programmas pirmais izmēģinājums bija sekmīgs un tās dalībnieki bija ļoti apmierināti ar pieredzēto, tad no nākamā gada Daugavas muzejā programma „Zvaniņš skan” Ziemassvētku laikā būs pieejama jebkurai organizētai grupai vai kolektīvam.

Zigmārs Gailis,
Daugavas muzeja muzejpedagogs

Salaspils

°C
Gaisa spiediens: hPa
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
tukšītis