Šī mājaslapa izmanto dažādas sīkdatnes. Dažas sīkdatnes ir funkcionāli nepieciešamas, bez kurām Jūs nevarēsiet lietot šo mājaslapu. Bet pārējās sīkdatnes tiks izmantotas tikai tad, ja Jūs tam piekrītat. Uzzināt vairāk

„Rīgavā” notiks divi labdarības koncerti

key sag 490x232

Ziemassvētki – brīnuma gaidīšanas laiks. Ikviens bērniņš, mātes klēpī iznēsāts un pasaulē ierodoties, arī ir mazs brīnumiņš, saudzējams, gaidīts ar mīlestību un cerībām, ka viņš būs vesels un Laimes māte šūpulī ieliks tikumu un skaistumu. Latvijā katru gadu priekšlaikus piedzimst aptuveni 1000 bērnu jeb 5,2 līdz 6,4% no kopējā jaundzimušo skaita. Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas Neonatoloģijas klīnikā katru gadu tiek sniegta palīdzība aptuveni 300 priekšlaikus dzimušiem bērniem.

Salaspils novada kultūras nams „Rīgava”, tuvojoties Ziemassvētkiem, 19. decembrī rīkos labdarības koncertus, kuros aicinās ziedot Bērnu slimnīcas fonda priekšlaikus dzimušo bērnu aprūpes programmai „Drošais apmetnis”. Tā ietvers bērnu veselības uzraudzības procesu pēc izrakstīšanās no slimnīcas līdz divu gadu vecumam, sekojot priekšlaikus dzimuša bērna attīstībai, agrīni atpazīstot veselības traucējumus un laicīgi tos koriģējot. Tāpat programmas ietvaros ģimenēm tiks nodrošinātā nepieciešamā psiholoģiskā palīdzība.

Lai programmu veiksmīgi ieviestu, nepieciešami 60 750 EUR, kas paredzēti neonatologa un fizioterapeita kabinetu aprīkojuma iegādei, lai uzsāktu programmu Rīgā, Liepājā, Valmierā un Jēkabpilī, personāla tālākapmācību organizēšanai un arī izglītojošo materiālu izstrādei un iegādei. Bērnu slimnīcas fonda vadītāja Liene Dambiņa norāda, ka priekšlaikus dzimušie bērniņi Bērnu slimnīcā saņem vislabāko iespējamo medicīnisko aprūpi, un valsts iegulda milzīgus līdzekļus, lai glābtu bērna dzīvību. „Mums rūp bērna veselība arī aiz Bērnu slimnīcas sliekšņa, tamdēļ ļoti novērtējam mūsu ārstu apņēmību, entuziasmu un ieguldīto darbu šīs programmas plānošanā un organizēšanā. Mums ir iespēja palīdzēt bērnam dzīvot pilnvērtīgu dzīvi, savlaicīgi rīkojoties un negaidot brīdi, kad bērniņš atkal nokļūst slimnīcā. Ļoti ceram, ka sabiedrībai būs vēlēšanās sniegt savu atbalstu, un mums kopā izdosies aprūpes programmu ieviest arī Latvijā!” stāsta L. Dambiņa.

19. decembrī kultūras namā „Rīgava” notiks divi labdarības koncerti – plkst. 11.00 pirmsskolas vecuma bērnu amatierkolektīvu Ziemassvētku uzvedums „Cimdiņa stāsts” un plkst.  17.00 pieaugušo amatierkolektīvu koncerts „Ziemas sajūtas”. Paveiksim labu darbu kopā!

Salaspils

°C
Gaisa spiediens: hPa
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
tukšītis