Šī mājaslapa izmanto dažādas sīkdatnes. Dažas sīkdatnes ir funkcionāli nepieciešamas, bez kurām Jūs nevarēsiet lietot šo mājaslapu. Bet pārējās sīkdatnes tiks izmantotas tikai tad, ja Jūs tam piekrītat. Uzzināt vairāk

Aspazija un Rainis. Kaleidoskops

Atsaucoties Valsts Kultūrkapitāla fonda projekta “Pastāvēs, kas pārvērtīsies” aicinājumam (mērķprogrammas “Raiņa un Aspazijas gads” ietvaros) un sadarbojoties ar Latvijas Nacionālo bibliotēku, 4. decembrī Salaspils novada bibliotēkā noslēdzās pasākumu cikls „Dižgari dzīvē un daiļradē – nesatiktais mantojums”. Šoreiz-- jau cikla ceturtajā pasākumā norisinājās mākslas zinātņu doktores Zanes Radzobes zinātniskais lasījums „Sievietes Aspazijas dramaturģijā”. Latvijas universitātes docente spilgti „izzīmēja” Aspazijas lugu „Atriebēja”, „Vaidelote”, „Zaudētās tiesības”, „Sidraba šķidrauts”, „Aspazija”, „Boass un Rute” un „Zalša līgava” tēlus un sižetus, akcentējot būtiskākos aspektus: vardarbība, drāma, seksualitāte. Z. Radzobe, analizējot Aspazijas dramaturģiju, atklāja autores ietekmes avotus no tā laika pasaules literatūras autoriem un domātājiem, kā arī norādīja uz acīmredzamo – Aspazijas personificēšanos savās varonēs. Klātesošajiem, kuri minētos darbus bija lasījuši, bija iespēja pieņemt vai noraidīt pētnieces atšķirīgo redzējumu un viedokli. Paldies Z. Radzobei par piesātināto, citādo analītisko stāstījumu.

raspazija2

Mūsu tautas dižgaru jubilejas gada ietvaros bibliotēkā viesojās arī Raiņa un Aspazijas muzeja speciālisti un ilggadēji viņu daiļrades un personības pētnieki - Jānis Zālītis un Gaida Jablovska. Novada svētku nedēļā izstaigājām Raiņa dzīves takas kopā ar rakstnieku, tulkotāju Roaldu Dobrovenski un mūziķēm Karlīnu Īvāni un Inesi Vaļinieci. Tikšanās, konkursi, izstādes gada garumā notika kā bērnu un jauniešu auditorijai, tā arī pieaugušie varēja atrast savām interesēm atbilstošu notikumu gan galvenajā bibliotēkā, gan filiālēs.

Bibliotēkas kolektīvs pasākumu īstenošanā pateicas par sadarbību Latvijas Nacionālajai bibliotēkai, projektu vadītājai, žurnālistei Liegai Piešiņai, Raiņa un Aspazijas muzejam, novadniekiem- Karlīnai Īvānei, Janai Kolbinai un Aleksandram Tuguševam u.c.

raspazija1

Sakām paldies literatūras un bibliotēkas draugiem, kuri piedalījās un atbalstīja bibliotēkas veidotos pasākumus! Priecājamies par savu aktīvo lasītāju loku, tostarp jauniešiem un kaimiņiem no Stopiņu novada.

Sekmīgi aizvadītās aktivitātes ar cerībām un iecerēm ļauj lūkoties Jaunajā gadā, kas solās būt bagāts notikumiem novada, novadnieku un bibliotēkas jubilejas zīmē.

Ilze Zariņa, bibliotekāre

Salaspils

°C
Gaisa spiediens: hPa
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
tukšītis