Šī mājaslapa izmanto dažādas sīkdatnes. Dažas sīkdatnes ir funkcionāli nepieciešamas, bez kurām Jūs nevarēsiet lietot šo mājaslapu. Bet pārējās sīkdatnes tiks izmantotas tikai tad, ja Jūs tam piekrītat. Uzzināt vairāk

Brīvdabas pasākumi Dolē pie Daugavas un Solāžu skansts

tris damas Dole 6 septembris

Gan ar lietiem, gan ar vējiem, gan pārmērīgu svelmi aizsteidzas kaprīzā šī gada vasara. Tā īpaši nav lutinājusi brīvdabas pasākumu rīkotājus. Dažiem ir paveicies. Doles atbalsta biedrība šovasar bija iecerējusi trīs dažādus pasākumus dabā pie Daugavas Solāžu skansts tuvumā. Šī vieta un kultūrvēstures piemineklis ir viens no pievilcīgākajiem, savdabīgākajiem apskates objektiem Salaspils novadā .Tas būtu pelnījis lielāku ievērību. Ar šo domu Doles atbalsta biedrība šovasar tur ieplānoja trīs sabiedriskus kultūras pasākumus. Divi no tiem nu ir veiksmīgi aizvadīti.

Pirmais - Doles kulinārais mantojums tūrisma veicināšanai ar zivju ēdienu gatavošanu un degustēšanu („Lauku Ceļotāja” Atvērto dienu 13.-14.jūnijs ietvaros) . Bet tagad vienmēr ir iespēja nokūpināt zivis autentiskā Doles zvejnieku zivju žāvētavā vai arī vārīt zivju zupu uz ugunskura .

Otrais projekts bija pieminekļa- Solāžu skansts sakopšanas talka ar biedrības „Nākotnes Salaspils” organizētiem talciniekiem, kopēju mielastu pie ugunskura un zivju kūpināšanu, ekskursiju par Daugavas zvejnieku tradīcijām, kopēju izcilās vietas daudzināšanu. Pasākums aizritēja skaistā 7.augusta pēcpusdienā.

Trešais iecerētais kultūras pasākums- teātra izrāde Dolē pie Daugavas un Solāžu skansts notiks 6.septembrī pulksten16.00. Salaspils amatierteātra izpildījumā būs skatāma M. Zīles luga „Trīs košas dāmas”. Vienlaicīgi ar to teātris uzsāks jauno darba sezonu. Dolenieši visos laikos bijuši aizrautīgi teātra spēlētāji un atsaucīgi skatītāji. Tāpēc šī izrāde veltīta Dolei un tās tradīciju turpinājumam.

Projektu finansiāli atbalsta Salaspils novada pašvaldība.

Pasākumus organizē Doles atbalsta biedrība un valdes priekšsēdētāja A. Krūmiņa-Štikāne.

P.S. Varbūt kāds no skatītājiem jūt aicinājumu šogad „kāpt” uz skatuves? Salaspils teātra kolektīvs( režisore E. Neimane) sniegs atsaucīgu roku. Tas – neformālās sarunās pēc izrādes. Tiekamies 6.septembrī plkst. 16.00 Dolē „Vējiņos” pie Daugavas un Solāžu skansts!

Salaspils

°C
Gaisa spiediens: hPa
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
tukšītis