Šī mājaslapa izmanto dažādas sīkdatnes. Dažas sīkdatnes ir funkcionāli nepieciešamas, bez kurām Jūs nevarēsiet lietot šo mājaslapu. Bet pārējās sīkdatnes tiks izmantotas tikai tad, ja Jūs tam piekrītat. Uzzināt vairāk

„Ūsiņš” viesojas Baltkrievijā

6 7_usins

Pašā Jāņu dienā „Ūsiņš” devās uz festivālu “Venok Druzhby 2015”, kas norisinājās Baltkrievijas pilsētā Bobruiskā.

Festivāla organizatori katrai dalībvalstij bija devuši uzdevumu – izveidot vainagu un tautu meitu, kas raksturo un simbolizē dalībnieku pārstāvēto valsti. „Ūsiņš” ļoti centās, lai parādītu Latviju un Salaspili no labākās puses. Mēs izlēmām, ka vainagam jābūt tādam, kas raksturo Latvijas dabu, latviešu mieru un darba tikumu. Vainagam pieskaņojām atbilstošu lelli (attēlā).

Pats festivāls un valsts ļoti atšķīrās no citiem, kuros esam piedalījušies iepriekš. Cilvēki, kas sagaidīja „Ūsiņu”, bija ļoti atvērti, pretimnākoši, ne mirkli nekautrējās izteikt komplimentus par mūsu tautastērpiem, par „Ūsiņa” cilvēku labestību un draudzīgo attieksmi pret citiem, kā arī dejotprasmi. Baltkrievi ļoti centās, lai atstātu labāko iespaidu par valsti un mēs to sajutām

Festivāla ietvaros „Ūsiņš” Bobruiskas skatītājiem sniedza četrus koncertus, no kuriem divi bija Bobruiskas arēnā, kur mūsu uzstāšanos vēroja vairāk kā seši tūkstoši skatītāju. Sajūtas bija fantastiskas. Pēc pirmā koncerta arēnā atsauksmes par „Ūsiņu” bija dzirdamas visur – pārtikas veikalos, uz ielas, no citiem festivāla dalībniekiem, kā arī viesnīcā, kurā dzīvojām. Arī koncertā, kurš norisinājās centrālajā Bobruiskas laukumā – Ļeņina laukumā, bija dzirdami labi vārdi par latviešu dejas skaistumu.

Koncerta laikā „Ūsiņš” ieguva daudz jaunu draugu no visām pasaules malām – Kubas, Meksikas (kur „Ūsiņš” arī plāno nākamā gada rudenī doties), Turcijas, Krievijas un, protams, no Ukrainas. Turienes folkloras kopas dalībnieki „Ūsiņam” nu jau ir kļuvuši par sirsnīgiem draugiem.

Dejot kolektīvā, kurā ir cieņa pret citiem, mīlestība, draudzība un vienmēr nerimstoši labs noskaņojums, nozīmē to, ka katrs brauciens kopā ar kolektīvu būs neaizmirstams. Sakām lielu paldies k/n „Rīgava” direktoram Ērikam Miķelsonam, kurš „Ūsiņam” devās līdzi uz Baltkrieviju un nodrošināja arī labu kompāniju, un mūsu vadītājam Mārtiņam Pēdājam par ieguldīto darbu, sagatavojot koncertprogrammu.

Pievienojies „Ūsiņam”, iemācies latviešu zelta fonda dejas, brauc ar mums kopā uz ārzemēm un iegūsti patiesi labus draugus uz mūžu!

uznemsana-usins

Salaspils

°C
Gaisa spiediens: hPa
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
tukšītis