Šī mājaslapa izmanto dažādas sīkdatnes. Dažas sīkdatnes ir funkcionāli nepieciešamas, bez kurām Jūs nevarēsiet lietot šo mājaslapu. Bet pārējās sīkdatnes tiks izmantotas tikai tad, ja Jūs tam piekrītat. Uzzināt vairāk

Oranžērijā apskatāmi Daigas Možeikas fotonovērojumi

6 7_mozeika

Nacionālā botāniskā dārza jaunajā oranžērijā augustā ir apskatāma salaspilietes Daigas Možeikas fotogrāfiju izstāde „Kaimiņi jeb Zvēri un putni botāniskajā dārzā”.

Daiga Možeika fotogrāfijai veltījusi vairāk nekā 10 gadus, ar īpašu gandarījumu tverot dzīvnieku un putnu dzīves mirkļus. Botāniskais dārzs ir Daigas iemīļota atpūtas vieta, ir iepazīts katrs dārza celiņš, un pastaigās allaž līdzi ir labais draugs fotoaparāts.

„Pirmais īpašais putnu novērojums un fotogrāfija tapa 2007. gada 28. janvārī, kad sniegotā ziemas dienā ieraudzīju botāniskajā dārzā dzērvi. Novērojuma datus un fotogrāfiju nosūtīju Latvijas Ornitoloģijas biedrībai, un tad arī sākas mana patiesā aizraušanās ar dzīvās dabas novērojumiem,” stāsta Daiga.

Pa šiem gadiem ir bijušas daudzas neparastas tikšanās ar mūsu mazajiem kaimiņiem Botāniskajā dārzā un tapušas daudzas fotogrāfijas visos gadalaikos.

Daiga saka: „Esmu patiesi laimīga dzīvot Salaspilī un lepojos, ka mūsu pilsētā ir tāda skaista vieta dvēseles mieram un harmonijai. Ar prieku dalos savos vērojumos ar Jums!”

Dace Miezīte,
Nacionālā botāniskā dārza
Izglītības un informācijas nodaļa

Salaspils

°C
Gaisa spiediens: hPa
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
tukšītis