Šī mājaslapa izmanto dažādas sīkdatnes. Dažas sīkdatnes ir funkcionāli nepieciešamas, bez kurām Jūs nevarēsiet lietot šo mājaslapu. Bet pārējās sīkdatnes tiks izmantotas tikai tad, ja Jūs tam piekrītat. Uzzināt vairāk

Ritvars Dižkačs atgriežas Salaspilī

Pēc 22 gadu klusēšanas atkal apvienojusies 80. gadu beigās populārā kulta grupa “Aurora”. Neilgajā grupas pastāvēšanas laikā tika radītas dziesmas, kas tās fanu lokam bijušas ļoti nozīmīgas.

Grupas “Aurora” līderis Ritvars Dižkačs nu jau ilgstoši dzīvo un strādā Kanādā, tomēr šogad atkal ir ieradies Latvijā, lai piedalītos “Auroras” 2015. gada vasaras tūrē, kas noslēgsies ar koncertu Salaspilī – pilsētā, kur grupas rašanās laikā Ritvars dzīvojis un kur joprojām daudzi viņu atceras kopš skolas laikiem.

1980. gadu vidū Ritvars Dižkačs pievērsās rokmūzikai, darbojās vairākās grupās. Kopā ar Aigaru Grāveru viņš izveidoja projektu “Asociāciju sektors”, un tā bija viena no pirmajām new wawe grupām Latvijā.

“Aurora” pastāvēja piecus gadus. Šajā laikā grupai nav oficiāli izdotu ierakstu, tomēr dažādās studijās tika ierakstītas 7 dziesmas. Zināmākās no tām ir “Sadauzītais bundzinieks”, “Fetišists” un “Barjera”.

Ritvars Dižkačs ir arī vārdu autors vairumam grupas “Jumprava” populārāko dziesmu – “Šeit lejā”, “Vēlreiz”, “Lidmašīna” un daudzām citām. Šīs dziesmas ne tikai padarīja “Jumpravu” par tā laika kulta grupu, bet ar dubultās nozīmes dziesmu tekstiem daudziem palīdzēja uzturēt možu garu 80. gadu beigās un 90. gadu sākumā. Dziesma “Peldētājs” 1991. gadā pat uzvarēja “Mikrofona” aptaujā. Savukārt Salaspilī joprojām ir dzīva leģenda, ka dziesma “Zem diviem karogiem” stāsta par Atmodas laiku, kad pilsētā patiešām plīvoja divi karogi – LPSR karogs virs ciema padomes, bet sarkanbaltsarkanais – “sovhoza” ūdenstornī.

2014. gadā R. Dižkačs atjaunoja “Auroru”, kurā bez Ritvara kā vokālista vēl iesaistās Jānis Dubavs (ģitāra), Rūdolfs Kokins (bass), kurš muzicēja grupas pēdējā sastāvā 1992. gadā.

Nācis klajā singls “Mēs esam nulles”, notiek darbs pie grupas albuma, kuru drīzumā paredzēts izdot.

Vasaras tūres noslēguma koncerts 7. augustā notiks tepat netālu no grupas dibināšanas vietas - kultūras namā “Rīgava”. Koncerta laikā būs iespējams iegūt “Auroras” ekskluzīva dizaina fanu kreklus ar un bez autogrāfiem.

Uz skatuves kāps arī savulaik populārā grupa “Zig Zag”.

Biļešu cena 7 €, vietu skaits ierobežots.

Biļetes “Biļešu Paradīzes” kasēs, www.bilesuparadize.lv un Salaspils kultūras nama Rīgava kasē. Pasākuma sākums plkst. 21.00

Tiekamies jau pavisam drīz!

Izmantoti materiāli no www.jumprava.net

Salaspils

°C
Gaisa spiediens: hPa
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
tukšītis