Šī mājaslapa izmanto dažādas sīkdatnes. Dažas sīkdatnes ir funkcionāli nepieciešamas, bez kurām Jūs nevarēsiet lietot šo mājaslapu. Bet pārējās sīkdatnes tiks izmantotas tikai tad, ja Jūs tam piekrītat. Uzzināt vairāk

Salaspils baznīcu pieskandinās Bronshojas meiteņu kora balsis

10. jūlijā plkst. 18.00 Salaspils katoļu baznīcā uzstāsies Bronshojas baznīcas meiteņu koris no Dānijas, kas ieradies Latvijā, lai piedalītos XI Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkos.

koris

Bronshojas (Brønshøj) baznīca, kas celta 1186. gadā, ir vecākā baznīca Kopenhāgenā. Kora darbība šeit aizsākās pirms 14 gadiem, kad baznīcas pašreizējā ērģelniece Bente Toftegārda uzņēmās iniciatīvu un nodibināja kori. Kopš tā laika ap 200 bērni ir dziedājuši šajā korī un kļuvuši par neatņemamu baznīcas dzīves daļu. Baznīcā ir gan bērnu, gan meiteņu koris.

Bronshojas meiteņu kora repertuārā ir visu stilu mūzika, sākot no J. S. Baha līdz „Bītliem”, gan a capella, gan ar ērģeļu vai klavieru pavadījumu, taču uzsvars likts galvenokārt uz klasiku. Koris vairākkārtēji piedalījies tādu ievērojamu darbu iestudēšanā kā Hendeļa „Mesija”, Forē „Rekviēms” un Baha „Mateja pasija”.

Kora koncertmeistare jau 4 gadus ir latviete Adrija Everse, kas kā pianiste ir beigusi Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmiju un šobrīd apgūst ērģeļspēli Dānijas Karaliskajā Mūzikas akadēmijā Kopenhāgenā.

Katru otro gadu koris ceļo tālākā koncertceļojumā, sniedzot vairākus koncertus. Šogad, līdztekus dalībai XI Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkos, koris uzstāsies Pārventas bibliotēkā Ventspilī, Salaspils katoļu baznīcā un Majoru Romas katoļu baznīcā.

Koncertu organizē Dānijas Kultūras institūts sadarbībā ar Salaspils novada pašvaldību un k/n „Enerģētiķis”.

Koncertā ieeja bez maksas.

Salaspils

°C
Gaisa spiediens: hPa
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
tukšītis