Šī mājaslapa izmanto dažādas sīkdatnes. Dažas sīkdatnes ir funkcionāli nepieciešamas, bez kurām Jūs nevarēsiet lietot šo mājaslapu. Bet pārējās sīkdatnes tiks izmantotas tikai tad, ja Jūs tam piekrītat. Uzzināt vairāk

Pūtēju orķestrim ,,Salaspils”- 10

puteju koncerts_A3

Salaspilieši  būs pamanījuši, ka nu jau desmito sezonu laiku pa laikam pilsētā var dzirdēt pūtēju orķestra skaņas. Tad ziniet- tur spēlē pūtēju orķestris ,,Salaspils” diriģenta Laimoņa Paukštes vadībā.

Ar toreizējā Salaspils domes priekšsēdētāja Jura Putniņa cēlo ideju, materiālo un morālo atbalstu orķestris tika dibināts 2005.gada 1.martā, un nu jau ir sarūpēti vairāki kvalitatīvi instrumenti, pultis, notis, tērpi un daudz cita inventāra, bez kura nav iespējams sekmīgs orķestra darbs. Tāpēc nav brīnums, ka orķestris jau daudzus gadus skan un uzstājas Salaspilī un citviet. Ar pūtēju orķestra skaņām tika atklātas jaunās sporta būves Salaspilī: sporta laukums pludmalē pie Daugavas un stadions Rudzu ielā. Tradicionāls ir Lāčplēša dienas lāpu gājiens orķestra pavadījumā. Arī Jāņu ielīgošana neizpaliek bez ragu mūzikas. Katru gadu orķestris muzicē pilsētas svētkos gan pie k.n. „Enerģētiķis”, gan pie k.n. „Rīgava”.

Šajās desmit darbības sezonās orķestris piedalījies Gunāra Ordelovska pūtēju orķestru konkursos Jelgavā, Rīgā, Valmierā un Cēsīs un ieguvis naudas balvas, godalgotas vietas, diplomus un kausus. Orķestris  piedalījies XXIV un XXV Dziesmu un deju svētkos. 2008.gadā kolektīvs sekmīgi izcīnīja 1. vietu savā grupā visas Latvijas mērogā un naudas balvu. Tie ir nopietni pieteikumi uz kvalitāti.

Orķestris bija arī Dziesmu svētku pūtēju orķestra Dižkoncerta, kurš notika Doma laukumā, Rīgas novada dalībnieks.

Prasmes un kolektīva sajūtu esam vairojuši, braucot ārzemju turnejās. Ir koncertēts Polijā, Slovākijā, Lietuvā. Gatavojoties braucienam, kurā paredzēti koncerti, iepriekš ir papildus jāmēģina, jo jārāda tas labākais sniegums. Kāpjot ceļojuma autobusā, jāpārbauda, vai nav aizmirsies kāds instruments, notis, pultis, tērpi un pat knaģi, kuri ir ļoti nepieciešami, ja koncerts ir brīvā dabā un vējš ātri var izjaukt  nošu secību. Kā paši mēdzam jokot: ,,Orķestris ir smagnēja koncertvienība, gluži kā smagā artilērija armijā”.

Orķestrī spēlē 12 līdz 67 gadus jauni mūziķi. No dibināšanas brīža tajā muzicē Nikolajs Korhs, Rinalds Aļeksjonoks, Līga, Kārlis un Vilis Paukštes.

Pūtēju orķestra ,,Salaspils’’ ceļojumi un koncerti šovasar sāksies 6. jūnijā Inčukalna estrādē, turpināsies 20.jūnijā Dikļos un noslēgsies 4.jūlijā Lietuvā Žeimelis pilsētā.

Bet 24. maijā plkst. 16.00 gaidām visus interesentus ārā pie k.n. „Enerģētiķis” uz pūtēju orķestra „Salaspils” 10 gadu jubilejas koncertu un zaļumballi. Lai mums izdodas un lai skan!

Laimonis Paukšte, pūtēju orķestra „Salaspils” diriģents  

Salaspils

°C
Gaisa spiediens: hPa
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
tukšītis