Šī mājaslapa izmanto dažādas sīkdatnes. Dažas sīkdatnes ir funkcionāli nepieciešamas, bez kurām Jūs nevarēsiet lietot šo mājaslapu. Bet pārējās sīkdatnes tiks izmantotas tikai tad, ja Jūs tam piekrītat. Uzzināt vairāk

Pasaules cirka diena Salaspilī

cir765kus

Pasaules cirka elpa piektdien, 17.aprīlī, bija jūtama arī Salaspilī. Un ne tikai jūtama, bet arī skatāma, taustāma un izbaudāma. Skatīt un izbaudīt to varēja visi, kuri atsaucās krāsaino afišu aicinājumam apmeklēt turpat divas stundas garo cirka programmu „Arlekīns un draugi”, bet iztaustīt to varēja tie, kurus Rīgas cirka klauni Miks un Marija aicināja uz skatuves gan žonglēt šķīvjus, gan uz citādām neiedomājamām everģēlībām. Apmierināti palika gan „jaunizceptie” mākslinieki, gan skatītāji.

Pasaules cirka dienas patronese ir Monako princese Stefānija. Informācija par mūsu pasākumu bija ievietota mājas lapā http://www.circusfederation.org/2015_wcd un arī „Arlekīns”, tāpat kā citu dalībvalstu kolektīvi, saņēma apsveikumu no princeses Stefānijas.

Publiku priecēja kultūras nama cirka studijas abu vecuma grupu ( 5- 16 g.) uzstāšanās. Mūsu audzēkņiem ir pēc kā tiekties, jo tieši tāpat pirms vairāk kā desmit gadiem savu darbību studijā sāka Dmitrijs Bubins, tagadējais cirka mākslinieks- kontaktžonglieris. Šķiet, ka viņa pēdās varētu sekot arī jaunie, talantīgie žonglieri Vladimirs un Artjoms, kuri pārsteidza ar savu profesionalitāti .Elpu aizraujoša bija gaisa vingrotāju Tatjanas un Veronikas uzstāšanās. Skaisti darbojās akrobātiskais pāris Malena un Anna. Jautrību sagādāja komiskais Tatjanas un Poļinas – akrobātu ekscentriķu priekšnesums. Klauns Miks pazaudēja sarkano klauna degunu un pēc izrādes vadītājas Pepijas Garzeķes ieteikuma devās to meklēt pat uz tuksnesi, kur viņu sagaidīja austrumu deju studijas „Dalila” dalībnieces ar krāšņu deju.

Mūsu cirka svētkus ar savu klātbūtni pagodināja arī Rīgas cirka mākslinieki. Ar vienreizēju lokanību numurā „Vasaras raibumi”, pārtapdami gan par tārpiņiem, gan taureņiem, izcēlās studijas audzēkņi brāļi Škodas . Visās varavīksnes krāsās zaigoja Oksanas Cicivkas radītie milzu ziepju burbuļi. Gods tika atdots arī cirka veterāniem- ar burvju trikiem uzstājās Valentīna Volkova. Uz trīsmetrīga krēslu krāvuma perfekti darbojās ekvilibrists Stepans Stafiks. Cerams, ka skatītāji nemēģināja to atkārtot savās virtuvēs!

Aizkustinošs bija mirklis, kad uz skatuves tika aicināta salaspiliete Marija Lase, kura mums zināma kā aktīva senioru kolektīvu „Madaras” un „Viktorija” dalībniece. Uzzinājām, ka Marijas kundze nāk no cirka mākslinieku dinastijas un aktīvi uzstājusies arēnā līdz 10 gadu vecumam un vēl šobrīd var uztaisīt špagatu. Tieši ar viņas tolaik izpildīto plastisko etīdi pasākumā uzstājās Veronika Volodjko.

Svētku laikā tika izlozēts uzvarētājs iepriekš izsludinātajā selfiju konkursā „Sarkanais deguns rullē!”. Santa Mita savā īpašumā ieguva 3 biļetes uz Pasaules cirka dienas izrādi Rīgas cirkā. Bija vērts piedalīties! Balvu pasniedza cirka direktore Lolita Lipinska un savā apsveikumā uzteica Salaspils cirka studiju kā profesionālāko Latvijā. Lepojamies ar to un sakām lielu paldies studijas vadītājam Mihailam Basmanovam par brīnišķīgajiem svētkiem! Gaidām visus cirka mīļotājus un interesentus nākošgad, kad aprīļa trešajā sestdienā visa pasaule svinēs 7. Pasaules cirka dienu!

Ingrīda Koroševska, k.n. „Enerģētiķis ” mākslinieciskās daļas vadītāja

Salaspils

°C
Gaisa spiediens: hPa
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
tukšītis