Šī mājaslapa izmanto dažādas sīkdatnes. Dažas sīkdatnes ir funkcionāli nepieciešamas, bez kurām Jūs nevarēsiet lietot šo mājaslapu. Bet pārējās sīkdatnes tiks izmantotas tikai tad, ja Jūs tam piekrītat. Uzzināt vairāk

Noslēdzies Daugavas muzeja rīkotais radošo darbu konkurss „Mana Daugava”

Radoso darbu_konkurss2014

14. novembrī Daugavas muzeja viesmīlīgajās telpās noritēja Daugavas krastos esošo novadu 7. – 12. klašu skolēnu radošo darbu konkursa „Mana Daugava” finālpasākums. 10 labāko konkursam iesūtīto darbu autori prezentēja savu veikumu žūrijas komisijai. Dalībnieku uzdevums bija veidot darbus par kādu ar Daugavas upes baseinu saistītu vides, ekoloģijas vai kultūras vai dabas pieminekļa aizsardzību saistītu problēmu.

Konkursa mērķis bija attīstīt Daugavas tuvumā dzīvojošo jauniešu izpratni par Daugavas nozīmi Latvijas vides un kultūras vērtību aizsardzībā, kā arī veicināt atbildības izjūtu attiecībā pret vidi un atbildīgu dzīvesveidu, kas balstīts esošo vērtību saglabāšanā un kopšanā.

Konkursā uzvarēja un galveno balvu planšetdatoru savā īpašumā ieguva Lielvārdes E. Kauliņa vidusskolas pārstāvji – Laura Viļumsone, Toms Vecziediņš, Ansis Zarāns, Krists Kaniņš, pētot Daugavas pieejamību Lielvārdes pilsētā un novadā. Otro ietu konkursā ieņēma Daugavpils Krievu vidusskolas – licēja pārstāve Alisa Turukova, pētot sikspārņu populāciju un tās saglabāšanās iespējas Daugavpils cietoksnī. Savukārt trešo vietu konkursā izcīnīja Ogres 1. vidusskolas pārstāve Ieva Žube, pētot plūdu izcelšanās cēloņus Ogres upē.

Konkursa darbus izvērtēja speciāli izveidota un kompetenta žūrijas komisija, kuru veidoja: biedrības „Daugavas savienība” valdes priekšsēdētājs Ivars Sekacis, Daugavas muzeja direktore Daina Lasmane, Daugavas muzeja ekspozīciju un izstāžu kurators Mārtiņš Mintaurs, Salaspils novada Mūžizglītības un jaunatnes lietu speciāliste Eva Solovjova, Izglītības un zinātnes ministrijas Valsts izglītības satura centra Interešu izglītības un tālākizglītības departamenta vecākā referente Inese Liepiņa.

Lielu paldies par šī konkursa atbalstīšanu jāsaka biedrībai „Daugavas savienība”, tāpat arī Daugavas muzejam un Salaspils novada domei, bez kuru palīdzības konkursa norise nebūtu iespējama.

Paldies arī visiem dalībniekiem, kuri iesūtīja savu darbus un piedalījās radošo darbu konkursā „Mana Daugava”!

Zigmārs Gailis, Daugavas muzeja muzejpedagogs.

Salaspils

°C
Gaisa spiediens: hPa
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
tukšītis