Šī mājaslapa izmanto dažādas sīkdatnes. Dažas sīkdatnes ir funkcionāli nepieciešamas, bez kurām Jūs nevarēsiet lietot šo mājaslapu. Bet pārējās sīkdatnes tiks izmantotas tikai tad, ja Jūs tam piekrītat. Uzzināt vairāk

Bērni tiekas ar Kraukšķīša draugiem

biblioteks

Trešdien, 22. oktobrī, Salaspils novada bibliotēkas Bērnu un jauniešu nodaļā viesojās filmu studija „Animācijas Brigāde”, kas projekta „Kraukšķīša draugi” ietvaros vadīja leļļu animācijas darbnīcu.  darbnīcā piedalījās Salaspils 1. vidusskolas vizuālas mākslas pulciņa skolnieki. Bērni tika iepazīstināti ar filmu tapšanas pasauli, pastāstot, kā top filmas scenārijs, skices, lelles, dekorācijas, kā tās tiek filmētas un ieskaņotas. Filmu studijā ir tapušas daudzas filmas pēc populāru latviešu autoru darbu motīviem, un mazajiem skatītajiem tika piedāvāta iespēja noskatīties divas multenītes – „Zīļuks” un „Sārtulis”, kuras ir uzņemtas pēc Margaritas Stārastes pasakām.

Bērniem pašiem tika dota iespēja „iedzīvināt” savus zīmētos multeņu tēlus, lai pēc tam redzētu, kā tas izskatās uz ekrāna.  Tāpat mazie censoņi no plastilīna veidoja savus iecienītākos filmu varoņus.

Jaunajiem animatoriem tas bija aizraujošs un interesants piedzīvojums un viņi saprata, cik būtiski grāmatu pasaule ietekmē dažādus mākslas un kultūras veidus.

Laura Bula,
Salaspils novada bibliotēkas
Bērnu un jauniešu apkalpošanas nodaļas bibliotekāre

Salaspils

°C
Gaisa spiediens: hPa
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
tukšītis