Šī mājaslapa izmanto dažādas sīkdatnes. Dažas sīkdatnes ir funkcionāli nepieciešamas, bez kurām Jūs nevarēsiet lietot šo mājaslapu. Bet pārējās sīkdatnes tiks izmantotas tikai tad, ja Jūs tam piekrītat. Uzzināt vairāk

Latvijas amatierteātru salidojumā salaspilieši izpelnās skatītāju un teātra speciālistu atzinību

Nedēļas nogalē - no 25. līdz 27. jūlijam - Ventspilī norisinājās XIII Latvijas Amatierteātru salidojums. Ventspils pilsētā un novadā tika spēlētas 39 no aizvadīto gadu veiksmīgākajiem Latvijas amatierteātru iestudējumiem - dažādi pēc žanra, formas, attēlotā laikmeta, kā arī izteiksmes līdzekļu izvēles. 

XIII Latvijas Amatierteātru salidojums pulcēja 120 kolektīvus un vairāk kā 2000 dalībniekus no visas Latvijas, kas, salīdzinot ar citiem salidojumiem, ir vislielākais kolektīvu skaits. Lai gan amatierteātri ir arī Vispārējo latviešu Dziesmu svētku dalībnieki, tik plaša kopā būšana tikai un vienīgi teātra spēlētājiem notiek reizi četros gados.

amatierteatris1

Arī Salaspils amatierteātris kopā ar labākajiem Latvijas teātru kolektīviem priecēja Ventspils iedzīvotājus. Bērniem tika piedāvāta „Ikstīte” E.Neimanes režijā. Neskatoties uz svelmaino laiku, mazie ventspilnieki aizrautīgi dzīvoja līdzi Īkstītes pārdzīvojumiem ar Krupju pāri, Maijvabolēm, Peli, Taurenīti un pašapzinīgo precinieku Kurmi. „Kad jūs vēl būsiet?” sauca bērni.  
Stāsta amatierteātra dalībniece Anita Krūmiņa: „Tik pasakainas lietas notiek ik pēc 4 gadiem. Bet pirms tam katram teātra kolektīvam jāpierāda sava meistarība. Mēs bijām tie labākie bērniem domāto lugu iestudējumos un lepni nesām Salaspils vārdu teātra karogā. Paldies Salaspils novada domei par finansiālo atbalstu!”

amatierteatris

Salidojuma ietvaros visus klātesošos saviļņoja salidojuma atklāšanas IESPĒLES ar jūru un sauli Ventspils pludmalē piektdienas vakarā.

 

Foto: Delfi.lv

Salaspils

°C
Gaisa spiediens: hPa
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
tukšītis