Šī mājaslapa izmanto dažādas sīkdatnes. Dažas sīkdatnes ir funkcionāli nepieciešamas, bez kurām Jūs nevarēsiet lietot šo mājaslapu. Bet pārējās sīkdatnes tiks izmantotas tikai tad, ja Jūs tam piekrītat. Uzzināt vairāk

Pasaules koru olimpiādes dalībnieki sniegs koncertu Salaspilī

Plakats koru koncerts

Pasaules koru olimpiāde ir lielākais kormūzikas festivāls vai forums, kura laikā Latvijā satiksies 460 kori no 73 valstīm, no pieciem kontinentiem. 27 tūkstoši dalībnieku demonstrēs to kormūzikas daudzveidību un dažādību, kādā vispār ir iespējams izprast darbības vārdu „dziedāt”. Jau zināms, ka šī būs līdz šim lielākā Pasaules koru olimpiāde. Konkursi šogad notiks 29 dažādās kategorijās, kurās kolektīvi sacentīsies par balvām – sākot no mums saprotamās klasiskās kordziedāšanas līdz pat folkloras, džeza, gospeļu, barbershop, popmūzikas un šovu koriem.

Visi kori, kas piedalās Pasaules koru olimpiādē, tiek iedalīti divās lielās grupās. Pirmkārt, tie, kas piedalās Atklātajā konkursā, kurā ir 26 kategorijas. Tajā varēja pieteikties ikviens kolektīvs – ar lielāku vai mazāku pieredzi. Otra lielā ir Čempionu grupa – kurā 29 kategorijās sacenšas kori ar lielu skatuves pieredzi, panākumiem vietējos un starptautiskos konkursos. Stiprākos un labākos korus šai grupai izvēlas Pasaules koru olimpiādes mākslinieciskā padome, tomēr kori šajā grupā nav profesionāļi – tādus kolektīvus kā Valsts akadēmiskais koris „Latvija” vai Latvijas Radio koris šajā grupā neredzēsim.

Līdz šim Pasaules koru olimpiādēs Latvijas kori ir piedalījušies gan Atklātajā, gan Čempionu grupā, un gandrīz visi no tiem guvuši vērā ņemamus panākumus – mūsējiem ir gan vairākas zelta, gan sudraba, gan bronzas medaļas. Kopumā Pasaules koru olimpiādēs, kas pavisam bijušas septiņas, piedalījušies 16 Latvijas kori. Šogad, kā jau rīkotājvalstī, Latviju pārstāvēs 102 kori, nākamais lielākais pārstāvju skaits ir no Ķīnas – 82 kori.

Liela daļa Pasaules koru olimpiādes koncertu būs bez maksas. Galvenokārt tie būs konkursa un draudzības koncerti. Tās būs astoņas Rīgas skatuves, kur ikviens, ja vien zālē būs brīva vieta, varēs bez maksas klausīties un baudīt koru priekšnesumus. Katrs koris atkarībā no grupas un kategorijas uzstāsies 15 vai 20 minūtes.

Draudzības koncerti notiks ne vien Rīgā, bet arī citviet Latvijā. 17. jūlijā pulksten 19.00 kori no Ķīnas, Zviedrijas un ASV koncertēs Salaspils Romas katoļu baznīcā. Šeit viņus uzņems un kopā koncertēs k/n "Rīgava" jauktais koris "Elpa".

Vairāk informācijas šeit.

Laipni lūgti!

Salaspils

°C
Gaisa spiediens: hPa
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
tukšītis