Šī mājaslapa izmanto dažādas sīkdatnes. Dažas sīkdatnes ir funkcionāli nepieciešamas, bez kurām Jūs nevarēsiet lietot šo mājaslapu. Bet pārējās sīkdatnes tiks izmantotas tikai tad, ja Jūs tam piekrītat. Uzzināt vairāk

Doles salā skanēs divi kamermūzikas koncerti

kamermuuz afisha A3 LABOTS

Latvija ar katru gadu tiek arvien bagātāk ieskandēta. Mūziku var dzirdēt pilsētās un laukos, koncertos un festivālos. Arī Doles salā pie Daugavas muzeja, tradīciju turpinot, doleniešus un muzeja apmeklētājus atkal priecēs divi kamermūzikas koncerti – 26.jūlijā un 2.augustā pulksten 16:00.

Pirmajā koncertā dzirdēsim jau popularitāti ieguvušo Spīķeru stīgu kvartetu. Tie ir četri jauni, aizrautīgi mūziķi – vijolnieki Marta Spārniņa un Antti Kortelainens, altiste Ineta Abakuka un čellists Ēriks Kiršfelds. Ar kvartetu kopā muzicēs talantīgais, 2013. gada Lielās Mūzikas balvas laureāts, klarnetists Egils Šēfers, kura saturīgo, jūtīgo spēli Doles salas koncertu apmeklētāji jau iepazinuši. Šie jaunie mākslinieki 2013. gadā ar panākumiem pārstāvēja mūsu valsti starptautiskajā mūzikas festivālā „Varšavas rudens”. Doles koncertā dzirdēsim vācu komponistu J. Brāmsa un K. M.Vēbera, kā arī latviešu komponistu J.Vītola un P.Vaska skaņdarbus. Neizpaliks arī vokālā māksla. Klausītājus priecēs mūsu spožais mecosoprāns, LNO soliste Laura Grecka. Viņa līdzās M. de Faljas spāņu tautas dziesmām un M. Zariņa japāņu dziesmām, izpildīs arī K. Debisī un G. Forē dziesmas.

kamermuuz progr-26.07 A4 LABOTS

Otrais koncerts būs nodots pūtēju rokās. Uzstāsies Sinfonietta Rīga pūtēju kvintets – Ilona Meija (flauta), Egils Upatnieks (oboja), Guntis Kuzma (klarnete), Jānis Semjonovs (fagots) un Artūrs Šults (mežrags). Ansamblis kopā muzicē kopš 2007.gada, daudz koncertē Latvijā, bet nesen uzstājies Somijā. 2.augusta koncertā skanēs plaša programma – V.A.Mocarta, Ž.Ibēra, P.Vaska un Dž.Geršvina mūzika.

kamermuuz progr-2.08 A4

Šajā koncertā būs arī pārsteigums. Dzirdēsim trīs tenorus! Viņi gan neieradīsies ne no Itālijas, ne Spānijas. Tie būs trīs braši, talantīgi Latvijas Mūzikas akadēmijas jaunie mākslinieki – Raimonds Počs, Mihails Čulpajevs un Emīls Kivlenieks. Šie mūziķi, būdami vēl studenti, guvuši jau panākumus koncertos un operas izrādēs. Skanēs gan itāļu, gan latviešu komponistu dziesmas.

Esiet mīļi gaidīti Doles salā pie Daugavas muzeja, iegriezieties muzejā, aplūkojiet jauno ekspozīciju, pastaigājiet pa seno parku un baudiet jaukus koncertus!

Salaspils

°C
Gaisa spiediens: hPa
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
tukšītis