Šī mājaslapa izmanto dažādas sīkdatnes. Dažas sīkdatnes ir funkcionāli nepieciešamas, bez kurām Jūs nevarēsiet lietot šo mājaslapu. Bet pārējās sīkdatnes tiks izmantotas tikai tad, ja Jūs tam piekrītat. Uzzināt vairāk

Deju kolektīvs "Ūsa" kopā ar labākajiem Latvijas deju kolektīviem piedalīsies deju uzvedumā "Lec, saulīte!"

Usa gajiens-1

Usa logo melns-121. un 22. jūnijā Mežaparka Lielajā estrādē notiks iespaidīgs deju uzvedums «Lec, saulīte!». Vērienīgajā uzvedumā saulgriežu stāstu izdejos ap 2 tūkstoši dejotāju no Latvijas labākajiem deju kolektīviem, Salaspili šajā labāko dejotāju pulkā pārstāvēs deju kolektīvs „Ūsa”. Uzvedumā tika uzaicināti piedalīties Latvijas A grupas (ranga ziņa spēcīgākā jauniešu deju kolektīvu grupa) deju kolektīvi un tikai tie D grupas (ranga ziņā spēcīgākā vidējās paaudzes deju kolektīvu grupa) deju kolektīvi, kuri 2013. gada dziesmu un deju svētku skatēs ieguva augstāko kvalitātes pakāpi. Bez dejotājiem uzvedumā piedalīsies arī kori, solisti, orķestris un bungu un dūdu grupa „Auļi”. Deju uzvedums tiek rīkots pasākuma „Rīga 2014 saulgrieži” ietvaros, kas būs Rīgas kā Eiropas kultūras galvaspilsētas gada saulgriežu kulminācijas pasākums.

Uzvedumā tiks parādītas latviešu saulgriežu svinēšanas tradīcijas (aplīgošana, vainagu pīšana, māju un lopu pušķošana, ciemos iešana, ugunskuru kuršana, pirtī iešana, auglības skrējiens, buršanās, papardes zieda meklēšana u.c.) no mūsdienu cilvēka skatupunkta. Mežaparka Lielās estrādes ierastais skatītāju laukums tiks pārvērsts par Jāņu kalnu, bet skatītāji izvietosies neparasti - Dziesmu svētku kopkora vietās.

Uzvedumā tiks izdejotas Latvijas labāko deju horeogrāfu - Jāņa Ērgļa, Jāņa Purviņa un Agra Daņiļeviča- speciāli šim uzvedumam radītas dejas, brīnišķīgu mūziku tieši šīm dejām ir sacerējis Raimonds Tiguls, un ar lepnumu jāatzīmē, ka uzveduma scenārija un visu runāto un dziedāto tekstu autore ir salaspiliete, bijusī „Ūsiņa” dejotāja, dramaturģe Rasa Bugavičute.

Deju kolektīvs „Ūsa” uzvedumam sāka gatavoties jau 1. februārī, kad Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā notika pirmais kopmēģinājums un kolektīvi tika iepazīstināti ar tikko kā tapušajām horeogrāfu oriģināldejām. Pēc tam visu pavasari sekoja deju apguve un „slīpēšana” uz k/n „Rīgava” skatuves, bet tieši Salaspils novada svētku laikā – 31. maijā un arī 1. jūnijā turpat Ķīpsalā visas dienas (no astoņiem rītā līdz deviņiem vakarā) garumā notika kopmēģinājumi, kas vienlaikus bija arī koprepertuāra pārbaude (skate), lai organizatori varētu noteikt koprepertuāra apguves līmeni un izvērtētu katra deju kolektīva sniegumu. Deju kolektīvs „Ūsa” jau trešo gadu pēc kārtas tika novērtēts ar augstāko kvalitātes pakāpi, par ko liels paldies mūsu vadītājai Brigitai Čikstei un gandarījums pašiem dejotājiem.

Tagad atliek gatavoties 20. jūnijā pēdējiem kopmēģinājumiem visas dienas garumā nu jau Mežaparka Lielajā estrādē un tās pašas dienas vakarā ģenerālmēģinājumam ar skatītājiem, bet 21. un 22. jūnijā plkst. 22 visi tiek aicināti uz saulgriežu svinēšanu uzvedumā „Lec, saulīte!”.

Deju kolektīvam „Ūsa” ir liels gods un arī atbildība pārstāvēt savu pilsētu un novadu šajos Latvijas labāko dejotāju dāvātajos svētkos un visi dejotāji ir gatavi šai svarīgajai misijai.

Ainārs Lāčgalvis, deju kolektīva „Ūsa” prezidents

Salaspils

°C
Gaisa spiediens: hPa
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
tukšītis