Šī mājaslapa izmanto dažādas sīkdatnes. Dažas sīkdatnes ir funkcionāli nepieciešamas, bez kurām Jūs nevarēsiet lietot šo mājaslapu. Bet pārējās sīkdatnes tiks izmantotas tikai tad, ja Jūs tam piekrītat. Uzzināt vairāk

Cauri septiņām pasakām …

Beidzot tas ir noticis! Izsapņota, izlolota, sacerēta, uzzīmēta, kopā salikta un izdrukāta, palaista tautiņās – jaunā Salaspils bērnu sacerētā un ilustrētā pasaku grāmatiņa „Pasaku burvis”. Salaspils kultūras namā „Rīgava” notika jauns projekts, kad pavasara brīvlaikā kopā sanāca bērni, kuriem patīk fantazēt, lai šīs bērnišķīgās fantāzijas iemiesotu īstā pasaku grāmatā.

sesi berni

18.maijā notika grāmatiņas „Pasaku burvis” atvēršanas svētku koncerts ar deju kolektīvu „Sienāzītis” jaunāko grupiņu, vokālo ansambļu „Dzeltenā zemūdene” un „Mazputniņi”  piedalīšanos, bet Renāte Ziedone un Agnese Reķe ar leļļu palīdzību uzbūra jauno autoru pasaku fragmentus. Un tā izbūrās Pasaku mežs, kurā draiskuļojās mazais zaķēns Zibsnis, apņēmīgais gliemezītis Tims gāja uz kafejnīcu, zaķis bēdājās par pazudušajām Lieldienu olām, žirafe Lapiņa atrada jaunus draugus,  kaķītis ar mīļajām actiņām nebaidījās no niknā suņa Frenkija, kaķenītes Lentītes mamma bija aizpļāpājusies pie draudzenes, un visbeidzot meža iemītnieki svinēja Pasaku meža dzimšanas dienu.

Grāmatas autori – Elīna Viļuma, Sindija Paula Lūse, Gunda Freidenfelde, Justīne Zača, Roberts Reķis, Kate Eisaka un Ume Zēberga - saņēma grāmatiņas eksemplāru. Pateicoties Salaspils novada pašvaldībai, Radošuma nedēļas ietvaros tika izdoti grāmatiņu eksemplāri tik kuplā skaitā, ka tagad šīs grāmatiņas varēs izlasīt arī bērni Salaspils novada un skolu bibliotēkās. Tās aizceļos arī uz citu novadu bibliotēkām kā sveiciens no radošajiem salaspiliešiem.

Bērnu radītās pasakas ir naivas un sirsnīgas. Pat, ja tur notiek kas nepatīkams, un šķiet, atrisinājuma problēmai nav, viss beigsies labi. Un, ja tu ļoti kaut ko vēlies, tad zini, vajag tik sākt darīt, tad patiešām visa pasaule sadosies rokās, lai tev palīdzētu, un viss beigsies labi.

Laipni lūgti Pasaku mežā!

 

Birkas:Kultūra

Salaspils

°C
Gaisa spiediens: hPa
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
tukšītis