Šī mājaslapa izmanto dažādas sīkdatnes. Dažas sīkdatnes ir funkcionāli nepieciešamas, bez kurām Jūs nevarēsiet lietot šo mājaslapu. Bet pārējās sīkdatnes tiks izmantotas tikai tad, ja Jūs tam piekrītat. Uzzināt vairāk

Noticis vokālās mūzikas konkurss „Balsis”

20.februārī Salaspils kultūras namā „Rīgava” notika vokālās mūzikas konkursa „Balsis” 1.atlases kārta, gatavojoties XI Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem, kuri norisināsies nākamgad.

Konkursā piedalījās Salaspils, Ķekavas, Ikšķiles, Tīnūžu, Olaines un Baldones vokālie kolektīvi, kuru priekšnesumos skanēja latviešu tautas dziesmas a cappella apdarē un latviešu komponistu orģināldziesmas par tematiku Putni.

Tika vērtēts vokālo kolektīvu mākslinieciskais sniegums, tehniskais sniegums, vokālā kultūra, stila izjūta, kā arī jaunrade priekšnesumā.

Konkursā piedalījās līdz šim nebijis skaits konkursantu - veseli 26 kolektīvi vecuma grupās no 1. līdz 12. klasei. Desmit kolektīvi bija no Salaspils, trīs- no Olaines, viens- no Jaunolaines, divi kolektīvi bija atbraukuši no Baložiem, seši -no Ķekavas, četri no - Tīnūžiem un viens kolektīvs bija no Ikšķiles.

Konkursu vērtēja kompetenta žūrija – Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas docents, X Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku mazo mūzikas kolektīvu Tautas mūzikas koncerta mākslinieciskais vadītājs, diriģents Jānis Grigalis, Salaspils Mūzikas un mākslas skolas pedagoģe, vokālo ansambļu vadītāja, Salaspils gada pedagogs 2008 un 2012 – Rūta Bugavičute, Olaines Mūzikas un mākslas skolas mūzikas teorijas pasniedzēja, skolas folkloras ansambļa vadītāja Ingrīda Poļaka un Ikšķiles novada Mūzikas un mākslas skolas direktore, kordiriģente Valda Jermanova.

Šogad žūrija bija stingra kā nekad, rezultātā tikai trijiem kolektīviem piešķirta 1.pakāpe, tai skaitā kultūras nama ”Rīgava” ansamblim „Dzeltenā zemūdene” (vadītāja Lāsma Streiķe, koncertmeistare Dzintra Kļaviņa), kuriem nu ir piešķirta „biļete” uz konkursa 2.kārtu Limbažos 7.martā.

„Dzeltenā zemūdene” par sevi saka: „Mums patīk dziedāt latgaliski, esam atvērti dažādiem muzikālajiem jauninājumiem, kā arī patīk klasiskas vērtības.” Kolektīvs pastāv jau 15 gadus, bet šādā sastāvā konkursā „Balsis” piedalās tikai otro gadu.

Priecājamies par „Dzeltenās zemūdenes” panākumiem un novēlam veiksmi arī 2.kārtas konkursā!

Žūrijas protokols

Indra Trofimoviča, Salaspils novada domes kultūras metodiķe

Salaspils

°C
Gaisa spiediens: hPa
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
tukšītis