Šī mājaslapa izmanto dažādas sīkdatnes. Dažas sīkdatnes ir funkcionāli nepieciešamas, bez kurām Jūs nevarēsiet lietot šo mājaslapu. Bet pārējās sīkdatnes tiks izmantotas tikai tad, ja Jūs tam piekrītat. Uzzināt vairāk

Veido Latvijā lielāko musturdeķi

adisana piedalies

Ar neparastu ideju un aicinājumu Naujenes novadpētniecības muzejs mudina iedzīvotājus izveidot lielāko musturdeķi Latvijā, kuru varētu nostiept no viena Daugavas krasta līdz otram vietā, ko Latvijā pazīst kā vienu no desmit zaļajām pērlēm – Daugavas vārtos pie Slutišķiem. Iecere ir realizēt šo akciju kā 2018.gada Latvijas simtgades kulminācijas pasākumu, simboliski apvienojot upes labo un kreiso krastu. Un varbūt pat izdosies arī kopīgiem spēkiem iekļūt Ginesa rekordu grāmatā.

Visiem par prieku cēlais mērķis nu jau sāk iegūt ievērojamas aprises. Musturdeķis jau ir 310 metrus garš (tā kopējam garumam ir jābūt 500 metri). Lai pēc iespējas ātrāk plānu varētu īstenot, Naujenes novadpētniecības muzeja direktore Evita Kusiņa- Koļesņika aicina piedalīties ikvienu Latvijas iedzīvotāju. Lai iesaistītos akcijā, nepieciešams jebkurā tehnikā un krāsā noaust, notamborēt vai noadīt 10 x 10 cm vai arī 20 x 20 cm lielu vienu vai vairākus rokdarba fragmentus kvadrāta formā. Visi saņemtie gabaliņi tiks prasmīgi sašūti kopā, veidojot garu, košu un neatkārtojami īpašu deķi.

Arī Salaspils iedzīvotāji varētu sasparoties un piedalīties. Tāpēc k/n “Rīgava” uzņemas iniciatīvu salaspiliešu uzmeistarotos rokdarbu kvadrātus nogādāt Naujenes muzejam, lai ievērojami papildinātu musturdeķa apmērus. Gan iestādes, gan individuālie autori tiek aicināti līdz 30.aprīlim darbus iesniegt “Rīgavā” pie dežuranta, klāt pieliekot savu vārdu vai iestādes nosaukumu (papildu informācija pa tālr.67910477). Jau atsaukusies rokdarbnieču kopa “Sirdsprieks”, kā arī Salaspils 1.viduskola.

Salaspils

°C
Gaisa spiediens: hPa
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
tukšītis