Šī mājaslapa izmanto dažādas sīkdatnes. Dažas sīkdatnes ir funkcionāli nepieciešamas, bez kurām Jūs nevarēsiet lietot šo mājaslapu. Bet pārējās sīkdatnes tiks izmantotas tikai tad, ja Jūs tam piekrītat. Uzzināt vairāk

Vasaras Saulgrieži Daugavas muzejā

Teikas Muzikanti

21. jūnijā, datumā, kad saule iegriežas vasarā, aicinām gada īsāko nakti ievadīt Daugavas muzejā! Uz Doles salas esošās muižas vēsturiskajā parkā, Daugavas krastā zem dižozola zariem kopā ar kapelu Teikas Muzikantiem ielīgosim vakaru ar tradīcijām un dančiem, bet vakara noslēgumā sagaidīsim gaišāko no pusnaktīm kopā ar koklētāju Ingu Karpiču,  sadziedoties pie ugunskura gaišās liesmas!

20.00 pasākumu ievadīs vidējās paaudzes deju kolektīvs “Ūsas” no Salaspils, ar dzīvespriecīgām un azartiskām tautas dejām. Kolektīvs nesen nosvinēja 25 gadu jubileju, kas daudz liecina par viņu dejas mīlestību!

20.30 ar tradicionāliem ielīgošanas rituāliem un lielā ugunskura iedegšanu uz skatuves kāps kapela Teikas Muzikanti. Teikas Muzikanti ir tautas mūzikas grupa, kurai nozīmīga ir latviešu godu un gada ritējumu tradīciju daudzināšana un svinēšana, viņi dzied, spēlē, dejo un priecē klausītājus!

Pusnakti sagaidīsim sadziedoties pie ugunskura ar Ingu Karpiču. Inga ir etnomūzikas māksliniece, komponiste, kurai klajā nākuši jau divi albumi – “Dvēseļu dziesma” (2014) un “Zelta trepes” (2018). Māksliniece sadarbojusies ar dažādiem etnomūzikas projektiem, piemēram, “KatmanduFusionBand”, kā arī organizējusi pasākumu sēriju “Dziedāšanās caur tautasdziesmu”. Saulgriežu sadziedāšanos zem Doles muižas ozola kopā ar Ingu Karpiču varēja izbaudīt jau pirms 2 gadiem.

Pasākuma sākumā jau no 19.30 aicinām uz darbnīcām, kurās uzzināsim vairāk par Saulgriežiem! Doles tējas aicinās uz trejdeviņu zāļu pušķu darbnīcu ar augiem, kas ievākti Doles salas dabas parka teritorijā. Vairāk par to, kā top alus, pastāstīs Klāvs, bet sajust zemi varēs Daugavas muzeja radošajā darbnīcā, kur iepazīsim senos amuletus caur mālu!

Ieeja pasākumā bez maksas, bet aicinām saulgriežu svinētājus apgādāties ar tematiskiem aksesuāriem - tautastērpiem, jāņuzālēm un vainadziņiem!

Transports:

Uz pasākumu iespējams nokļūt ar sabiedrisko autobusu no Salaspils uz Doles salu plkst. 18.45, bet atpakaļ uz Salaspili nodrošinām bezmaksas autobusu 00:10.

Pasākuma laikā darbosies Krodziņš Nēģis.

saulgriezisDM1

Salaspils

°C
Gaisa spiediens: hPa
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
tukšītis