Šī mājaslapa izmanto dažādas sīkdatnes. Dažas sīkdatnes ir funkcionāli nepieciešamas, bez kurām Jūs nevarēsiet lietot šo mājaslapu. Bet pārējās sīkdatnes tiks izmantotas tikai tad, ja Jūs tam piekrītat. Uzzināt vairāk

"Ūsiņš" aicina uz 50. dzimšanas dienu

Usins afisa

Tautas deja ir viena no latviešu nozīmīgākajām tradīcijām, tā veido un uztur latvietību, mūsu nācijas būtību. Ne velti, Dziesmu un deju svētki ir tikuši atzīti par UNESCO kultūrvēsturisko vērtību, kur tūkstošiem dejotāju vienojas kopīgā dejas solī. Dziesmu un deju svētki norisinās reizi piecos gados, tomēr tā ir tikai piecgades kulminācija. Ceļš līdz svētkiem ir ilgstošs, nepagurstošs un nebeidzams darbs - darbs ar sevi un kolektīvu. Ja katrs dejotājs ir kā atoms, tad deju kolektīvus var uzskatīt par molekulām, no kurām sastāv jebkura viela, šajā gadījumā – latviešu tautas dejas kultūra.
Mēs, JDK “Ūsiņš”, esam viena no molekulām, kas piedalījusies visos Dziesmu un deju svētkos kopš savas pastāvēšanas, kopš 1969.gada. Pastāvīga, daudzskaitlīga ģimene ar izkoptām tradīcijām, kas nodotas no paaudzes paaudzē. Tradīciju kopšana ir kolektīva pastāvēšanas stūrakmens, un viena no Ūsiņa tradīcijām ir reizi piecos gados ar lielām svinībām atzīmēt savu jubileju.
Šī gada 12.maijā norisināsies mūsu sen lolotās un apaļās svinības – koncerts par godu Ūsiņa 50 gadu jubilejai "Ūsiņš – deju soļos kalta laimes atslēga". Koncertā piedalīsies vairāk kā 100 Ūsiņa esošie un bijušie dejotāji un vēl vairāk viesu. Jubilejas koncerti ir tie, kuriem kolektīvi gatavojas vairākas sezonas, šie lielie pasākumi motivē dalībniekus turpināt dejot.
Šim jubilejas koncertam ir jābūt īpašam sava apjoma un krāšņuma ziņā, jo puse gadsimta ir gana nopietns laika posms. 
JDK "ŪSIŅŠ" 50 gadu jubilejas koncerts š.g. 12.maijā plkst.17.00 Salaspils Sporta namā, Smilšu ielā 1, Salaspilī. Ieeja: 7 EUR un 5 EUR  

Salaspils

°C
Gaisa spiediens: hPa
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
tukšītis