Šī mājaslapa izmanto dažādas sīkdatnes. Dažas sīkdatnes ir funkcionāli nepieciešamas, bez kurām Jūs nevarēsiet lietot šo mājaslapu. Bet pārējās sīkdatnes tiks izmantotas tikai tad, ja Jūs tam piekrītat. Uzzināt vairāk

Tiksimies pēc 18 mēnešiem!

"Uz atgriešanos Latvijas simtgadē!"

Tā aicina kultūras nama "Enerģētiķis" direktore Ināra Caunīte visus, kuriem šis nams ir kļuvis par nozīmīgu dzīves daļu. Tas ir iestādes kolektīvs, kurā daži ir aizvadījuši pat visus 36 gadus, tie ir mākslinieciskās pašdarbības kolektīvi un to vadītāji, tie ir arī daudzi pasākumu apmeklētāji.

10. februārī, klātesot pašvaldības vadībai un kultūras nama darbiniekiem, Ināra Caunīte nodeva būvniekam nama atslēgas. Saglabāšanai tika paņemta daļa skatuves dēļu ar uzrakstu: "Tiksimies Latvijas simtgadē!", un uz tās simboliski parakstījās visi klātesošie. No šīs dienas sākas kultūras nama atjaunošanas 18 mēneši, un skatuves dēļi būs kā atgādinājums par doto solījumu un glabāsies domes ēkā.

Uz jautājumu, vai pārbūvēt šādu iestādi ir izaicinājums, personu apvienības "MBL" galvenā partnera SIA "Modus būve" valdes priekšsēdētājs Jānis Sprūga saka, ka nē, jo jau ir īstenoti visai sarežģīti projekti. Drīzāk jau  šeit esot profesionāla interese: "Tā ir skatuve, nevis biroji vai skola. Ēkas plānojums ir saistīts ar lielu cilvēku koncentrāciju vienuviet. Ir jābūt labai akustikai, modernam un kvalitatīvam interjeram un aprīkojumam, lai publika šurp brauktu tikpat dedzīgi kā uz Goru, Cēsu vai Liepājas koncertzāli. Tas ir galvenais. Un to arī novēlu šim namam."

Celtniekiem savukārt jānovēl, lai pietiek strādnieku, izdodas precīzi saplānot darbus un  izpildīt tos atbilstoši līgumsaistībām.

Jebkura pārcelšanās ir visai sarežģīts process, īpaši, ja tas jāveic lielai iestādei. Ir taču tik daudz lietu, ar ko saistās jaukas atmiņas un kas gadiem krājušās kultūras nama noliktavās. Tomēr tagad ir pamatīgi jāizvērtē, ko ņemt līdzi un ko atstāt pagātnei. Ināra Caunīte neslēpj, ka šis process nav emocionāli viegls: "Vēl šodien sevi pieķēru ejam saslaucīt uz skatuves sabirušo drazu, lai arī tam vairs nav jēgas.  Ir nedaudz skumji atvadīties no sienām, kur katrs punktiņš pazīstams, tomēr zinām – pēc pusotra gada atdzimsim pavisam citā kvalitātē.  Aicinām turēt par mums īkšķus lielo pārmaiņu laikā! Mēs neatvadāmies - darbs turpinās, un joprojām tiksimies pasākumos. Arī kolektīvu darbība nepārtrūks."

Tā 1. vidusskolā darbosies Senioru vokālais ansamblis „Viktorija", 2. vidusskolā - jauniešu vokālais ansamblis „Sunrise", krievu dziesmu ansamblis „Otrada", bērnu vokālais ansamblis „Fantāzija", bērnu teātris „Dorogoju dobra", bērnu deju ansamblis „Karuselis", līnijdeju grupa „Lucia's Linedance" un jauktais koris „Lōja". Sporta nams pie sevis uzņems cirka studiju „Arlekīns", senioru deju grupu „Madaras" un bērnu deju ansambli „Karuselis", savukārt domes zālē strādās  amatierteātris un pūtēju orķestris „Salaspils". Vairāk skatīt tabulā.

Lai izturība, radošs gars, dzelzs nervi un pacietība kultūras nama darbiniekiem, kolektīviem un visiem kultūras un "Enerģētiķa" draugiem!

Lolita Balcerbule,
Sabiedrisko attiecību daļas vadītāja, bijusī kultūras nama "Enerģētiķis" darbiniece

Salaspils

°C
Gaisa spiediens: hPa
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
tukšītis