Šī mājaslapa izmanto dažādas sīkdatnes. Dažas sīkdatnes ir funkcionāli nepieciešamas, bez kurām Jūs nevarēsiet lietot šo mājaslapu. Bet pārējās sīkdatnes tiks izmantotas tikai tad, ja Jūs tam piekrītat. Uzzināt vairāk

Svētku rīta dievkalpojumā aicina turēt godā garīgās vērtības

Salaspils novada svētku sestdienas rītu ievadīja ekumeniskais dievkalpojums Salaspils Romas katoļu baznīcā. To noturēja katoļu draudzes priesteris Gaitis Dubults un luterāņu draudzes mācītājs Guntars Žīgurs, kura spediķis šajos svētkos bija īpaši saviļņojošs. Piedāvājam par tajā paustajām vērtībām aizdomāties ikvienu novadnieku:

DSC04508

"Jūs esat zemes sāls, bet, ja sāls kļūst nederīga, ar ko lai to padara sāļu? Tā neder vairs nekam kā vien ārā izmešanai, lai cilvēki to samītu. Jūs esat pasaules gaisma: pilsēta, kas atrodas kalnā, nevar būt apslēpta. Gaismekli iededzis, neviens to neliek zem pūra, bet lukturī; un tas spīd visiem, kas ir namā. Tāpat lai jūsu gaisma spīd cilvēku priekšā, tā ka tie redz jūsu labos darbus un godā jūsu Tēvu, kas ir debesīs.

 Mateja 5:13-16

Šodien teju pēc Kristus Debesbraukšanas  dienas notiek Salaspils novada svētki. Mēs esam sapulcējušies šai dievnamā, lai lūgtos par daudzām vajadzībām. Par savu zemi, pilsētu, sētu, namu, ģimeni, bērniem, vecākiem, vecvecākiem, cerībām un mīlestību.

Šodien mēs varam būt laimīgi un apliecināt, ka tas, kas mūs vieno, ir ļoti labs - mums ir labs Dievs un laba zeme. Mūsu Dievs mūs mīl un ir devis mums labu un skaistu vietu, Salaspils novadu, kur dzīvot un ielaist saknes. Tamdēļ vien ir vērts pateikties Dievam un svinēt šādus svētkus.

Kristus saka, ka Viņa sekotāji ir zemes sāls. Domāju, ka Viņš ar to arī aicina savējos būt par tiem, kuri nes labumu, svētību, spēku, labu darbu un labas vērtības - lai katrā zemē, katrā valstī, katrā tautā un katrā pilsētā, katrā novadā būtu pēc iespējas vairāk ļaužu, kuri dara novadu vērtīgu, interesantu, cilvēcisku, gaišu, garīgu, labestīgu, u.c. Sena kristiešu gudrība vēsta, ka zemi svētīgu vai nesvētīgu dara cilvēki, kuri to apdzīvo. Tas nozīmē, ka Salaspils novads kā jauka un labvēlīga vieta ir pateicoties šejienes iepriekšējo paaudžu iedzīvotājiem. Mēs esam nākuši viņu labajā vidē.

Vēl Kristus saka, ka mēs varam būt gaisma un pilsēta kalnā. Tas patiesi būtu ideāls zīmols arī Salaspilij: Salaspils - pilsēta kalnā... Domāju, ka šajā novadā arī ir daudz gaišā un daudz gaismas. Šejienes ļaudis var lepoties ar savām kultūras vērtībām un ar savām vēsturiskajām garīgajām vērtībām. Tikai ar šīm kultūras un garīgajām vērtībām ir tā, ka tās vajag kopt un dzīvot tajās. Tās nav kā īpašas labas grāmatas, kuras iegādājies un tad ieliec plauktā. Pat grāmatas vispirms vai nedaudz vēlāk vajag izlasīt, tad to vērtība kļūst par Tavu vērtību. Garīgās vērtības kļūst par cilvēka vērtībām tikai tad, kad sāk dzīvot saskaņā ar tām un rīkoties saskaņā ar tām.

Mūsu Kungs šodienas svētkos mūs aicina būt par gaismekļiem pasaulē - par tiem, kuri izstaro gaismu. Te vispirms būtu jādomā: ko mēs izstarojam? Kas ir tas, kas izstaro no manis, no manas apkārtnes un no manas pilsētas? Tai vajadzētu būt gaismai. Bībelē gaisma ir garīgs jēdziens, tā ir viss labais domās, vārdos un darbos, kas izriet no labestīga un Dievu mīloša cilvēka. Tīrā Gaisma ir Dievs pats. Mūsos Dieva gaisma atstarojas, atspīd.

Kas ir tas labais, ko es varu paveikt, ne priekš sevis, bet, lai vairotu labas vērtības, cilvēcību, godaprātu, veicinātu labas iespējas visiem? Šis būtu produktīvs jautājums mums katram. Jo novada svētku jēga ir dziļāka par svinēšanu un atzīmēšanu. Tas ir pienesums nākotnei. Gaisma piesaista gaismu, labs cilvēks piesaista labus cilvēkus. Paveicot labus projektus un sasniedzot labus rezultātus, arī vide kļūst svētīta un ērta. 

Novēlu Salaspils novadam daudz gaismas, gaišus cilvēkus un būt par pozitīvu, atbalstošu telpu visam labajam un svētīgajam!"

Paldies mācītājam G. Žīguram un priesterim G. Dubultam par ceļamaizi svētkiem un Salaspils Dievmātes rožukroņa karalienes Romas katoļu draudzei par dievnama telpu atvēlēšanu!

Salaspils

°C
Gaisa spiediens: hPa
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
tukšītis