Šī mājaslapa izmanto dažādas sīkdatnes. Dažas sīkdatnes ir funkcionāli nepieciešamas, bez kurām Jūs nevarēsiet lietot šo mājaslapu. Bet pārējās sīkdatnes tiks izmantotas tikai tad, ja Jūs tam piekrītat. Uzzināt vairāk

Svētku laikā domes foajē sienas rotās krizantēmu izstāde

7 izstaade_krizanteemas

Katru gadu Latviju dzimšanas dienā sveic Nacionālā krizantēmu kolekcija, kura tieši šajās dienās uzzied Nacionālajā botāniskajā dārzā. Šogad, mūsu valsts apaļo jubileju svinot, šis krāšņais pušķis ir atceļojis uz Salaspils domi.

Nacionālā botāniskā dārza krizantēmu kolekcijā šobrīd ir vairāk nekā 220 dažādības, starp kurām ir 35 NBD izveidotas šķirnes un 4 savvaļas sugas. Kolekcijā ir pārstāvētas praktiski visas starptautiskajā krizantēmu klasifikācijā minētās šķirņu grupas.

Nacionālajā botāniskajā dārzā krizantēmu izpēte notiek jau kopš 1960. gada, kad uzsākta kolekcijas veidošana, ieaudzējot dažādas šķirnes no PSRS un citu zemju botāniskajiem dārziem. Turpmākajos gados tika pētītas to bioloģiskās īpašības, izvērtēta un pārbaudīta piemērotība audzēšanai Latvijā. Kopumā izvērtētas ap 1000 šķirnes. Izrādījās, ka audzēšanai Latvijā der mazāk nekā puse no tām. Tāpēc tika uzsākta krizantēmu selekcija ar mērķi izveidot mūsu apstākļiem īpaši piemērotas šķirnes, izturīgas pret zemu temperatūru, zemu apgaismojuma intensitāti, kaitēkļiem. Pirmās krizantēmu šķirnes reģistrētas 1993. gadā, kopš tā laika Botāniskā dārza zinātnieki radījuši gandrīz 40 šķirnes.

Latvijā selekcionētās šķirnes ir mūsu valsts lepnums un bagātība. Krizantēmu kolekcijas ilggadīgā kuratore Dr. agr. Maija Krisberga 2014. gadā ir apbalvota ar Atzinības krustu par nopelniem zinātniskajā darbā un mūža ieguldījumu šīs kolekcijas bagātināšanā.

Salaspils

°C
Gaisa spiediens: hPa
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
tukšītis