Šī mājaslapa izmanto dažādas sīkdatnes. Dažas sīkdatnes ir funkcionāli nepieciešamas, bez kurām Jūs nevarēsiet lietot šo mājaslapu. Bet pārējās sīkdatnes tiks izmantotas tikai tad, ja Jūs tam piekrītat. Uzzināt vairāk

Sociālajā centrā izkopj savas latviešu valodas prasmes

Sociālā centra pastāvīgie apmeklētāji ne vienu reizi vien ir uzdevuši jautājumu, vai ir iespējams noorganizēt latviešu valodas apguves kursus? Tā kā kursu organizēšana ir sarežģīta un prasa finanšu līdzekļus, tad mums, darbiniekiem, radās doma, ka mēs varam kursus aizvietot ar vienkāršu tērzēšanu, diskusijām latviešu valodā par dažādām tēmām. Šādas diskusijas vecākās paaudzes krievvalodīgie salaspilieši varēs nostiprināt latviešu valodas zināšanas un paplašināt vārdu krājumu.

Ceturtdienās pulksten 16.00 pie tējas tases Sociālajā centrā tiekas dāmas, lai runātu par ikdienas darbiem, veselību, tradīcijām, mūziku, kulināriju, hobijiem, ceļojumiem. Tiekas, lai runātu latviešu valodā. Sarunu tematiku izvēlas pašas latviešu valodas diskusiju klubiņa dalībnieces. Natālija labprāt dalījās informācijā par savu hobiju - leļļu izgatavošanu, Vera stāstīja par mīlestību ceļot un kopt telpaugus, Staļinas kundze  - par saviem kulinārijas brīnumiem. Nodarbību vadītāja Ludmila sagatavoja informāciju par latviešu komponistiem, viņu skaņdarbiem, populāriem latviešu dziedātājiem. 

Pagājušā gada pēdējā nodarbība bija veltīta  Ziemassvētku ticējumiem un tradīcijām dažādās kultūrās. Bieži nodarbībās tiek izmantoti dalībnieču sarūpētie uzskates līdzekļi un audiovizuālie materiāli. Šīs tikšanās ir iespēja mācīties izteikties, apgūt sarežģītās gramatikas pamatus, mācīties aizpildīt dokumentus, dalīties pieredzē un apmainīties ar lietderīgu informāciju.

Piedāvājam pievienoties ikvienam  interesentam, kuram ikdienā sagādā grūtības izteikties latviešu valodā. Jāpiebilst, ka šis diskusiju klubiņš notiek bez maksas.

Laipni aicināti visi interesanti!

Aldona Vēvere, Sociālā centra vadītāja

Salaspils

°C
Gaisa spiediens: hPa
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
tukšītis