Šī mājaslapa izmanto dažādas sīkdatnes. Dažas sīkdatnes ir funkcionāli nepieciešamas, bez kurām Jūs nevarēsiet lietot šo mājaslapu. Bet pārējās sīkdatnes tiks izmantotas tikai tad, ja Jūs tam piekrītat. Uzzināt vairāk

“Šneiderienes”

sneider0313

Salaspils amatierteātris, tāpat kā daudzi pašdarbības kolektīvi, aizvadījis gan radoša pacēluma, gan satraukuma pilnus mēnešus, gatavojoties šīs vasaras Vispārējiem latviešu dziesmu un deju svētkiem. Jā, tagad varam būt gandarīti un ceram, ka arī mēs, Salaspils aktieri, būsim Latvijas simtgades Dziesmu svētku dalībnieki! Priekos un bēdās rādīsim, cik var, Alunāna joku spēli “Šneiderienes”.

Pozitīvs bija Latvijas Nacionālā kultūras centra Ādolfa Alunāna iestudējumu skates vērtēšanas komisijas spriedums, un šī ziņa 9. marta vakarā ar ovācijām pāršalca tikko no skatuves nokāpušos, vēl 19. gadsimta beigu sabiedrības tēlos saistītos aktierus un viņu tuvākos līdzjutējus.     

Ir pagodinoši izvirzīties starp 86 teātra pašdarbības kolektīviem Latvijā, kas pretendē uz gada labāko izrādi, un 32 – kas cīnās par Dziesmu svētku dalībnieku statusu. Salaspils amatierteātris, vērtējumā iegūstot 1. pakāpi, nupat jau divkārt ierindojies starp labākajiem mūsu valstī:

  1. “Domājot par Frīdu…” ( Edītes Neimanes scenārijs un režija) – “Gada izrāde 2017” Latvijas amatierteātru Rīgas reģiona skatē – 1. pakāpe;
  2. “Šneiderienes” (Ādolfa Alunāna luga, Edītes Neimanes režija, Valda Zilvera mūzika)- Ādolfa Alunāna darbu iestudējumu skatē – 1. pakāpe.

Aizvadītā gada nogalē Salaspils amatierteātris nosvinēja 15 gadu pastāvēšanas jubileju (par ko jau tika informēta Salaspils novada sabiedrība). Ar jaunu gadu, apzinoties savus spēkus, pieņēmām izaicinājumu iestudēt Alunāna lugu. Šogad Ādolfam Alunānam (1848–1912), kurš bijis latviešu aktieris, dramaturgs, režisors un latviešu teātra pamatlicējs, atzīmējam 170. gadskārtu. Viņa atstātais kultūras mantojums ir ievērojams un daudzināms.

     “Sākot jaunu gadu, daudz vaļas kavēties nebija. Nebija arī feinu, smalku manieru, kas piederētos teātra tēva laikmetam. Toties bija bažas, vai pratīsim tādās modes kleitēs tā īsteni švunkoties uz vienu un otru pusi? Vai Kalniņa kungam, kā īstenam kāziniekam, būs uzvalks, kas nav tik palaists, ka kauns aplūkot savu personu spieģelī?… Bet jo grūtāki – kur pie tādām feinām ziņģēm tikt, un kā tās spēt izziņģēt? Vai prāts pagalam? Nē! Tie labie, labie latvieši, tie mūsu priekšstāvji, ar taktu un tik korekti mums visur līdzēja un iekaldināja senākās mākslās un manierēs. Teāters ir strādājis, pūlējies un tiecies kā zirgs pēc pilnām redelēm. Un sviedri nav palikuši bez augļiem! “

Spēles dalībniece Kukaža – Krūmiņu Anita 

Salaspils

°C
Gaisa spiediens: hPa
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
tukšītis