Šī mājaslapa izmanto dažādas sīkdatnes. Dažas sīkdatnes ir funkcionāli nepieciešamas, bez kurām Jūs nevarēsiet lietot šo mājaslapu. Bet pārējās sīkdatnes tiks izmantotas tikai tad, ja Jūs tam piekrītat. Uzzināt vairāk

Senču tradīcijās nosvinēta Mārtiņdiena

Mārtiņi iezīmē rudens beigas un ziemas sākšanos. Šajā gadā tiem, kas vēlējās Mārtiņus svinēt pēc senču tradīcijām, tas bija darāms nebūt ne 10. novembrī, kā tas ierakstīts mūsu kalendāros, bet gan agrāk – 5. vai 6. novembrī, kā tas notika kultūras nama „Rīgava” organizētajos svētkos „Sagaidām Mārtiņdienu”.

Mārtiņdienā vēro laiku un nosaka, kāds būs laiks tālāk. Ņemot vērā laikapstākļus 5. novembrī, kad diena bija jauka un skaidra, un pieturējās gan sals, gan sniegs, pēc senču novērojumiem dabā ziemā gaidāms liels sals un gara ziema, bet ap Ziemassvētkiem palikšot siltāk un var gadīties, ka sniegs būs jau aizmucis.

Lai vai kā, bet, kā Mārtiņbērniem svētkos gāja kopā ar bērnu folkloras grupu „Tarkšķi” no Iecavas un folkloras kopu „Laukam pāri” no Ceraukstes, varat apskatīties bilžu galerijā. Sirsnīgs sveiciens mūsu gaviļniekam Mārtiņam Pēdājam, deju kolektīvu „Austriņš” un „Ūsiņš” vadītājam! Un īpašs Paldies Karīnai no veikala „Zeltene” Līvzemes ielā 22a par gardo gaiļa zupu, kuras pietika visiem Mārtiņbērniem!

Salaspils

°C
Gaisa spiediens: hPa
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
tukšītis