Šī mājaslapa izmanto dažādas sīkdatnes. Dažas sīkdatnes ir funkcionāli nepieciešamas, bez kurām Jūs nevarēsiet lietot šo mājaslapu. Bet pārējās sīkdatnes tiks izmantotas tikai tad, ja Jūs tam piekrītat. Uzzināt vairāk

Salaspils “Puķu draugu saieta” karogu svinīgi nodod Rundālei

rundale

Tieši pirms gada Salaspilī gadskārtējā “Puķu draugu saietā” jau 41.reizi pulcējās ap 1500 puķu un dārzu cienītāju no visas Latvijas. Zīmīgi, ka tieši Latvijas valsts simtgades gadā kļuvām par galvaspilsētu tik vērienīgam pasākumam.  Jau 2017. gadā, pārņemot puķu draugu stafeti no Raunas, bija skaidrs, ka priekšā ir grūts un atbildīgs darbs. Bija jāizvēlas dārzi, kuri ir ne tikai skaisti, bet arī sasniedzami ar lielajiem autobusiem. Bija jāizstrādā maršruti, lai kādā no vietām neveidotos “šaurā bezizeja”. Bija jānokomplektē zinošu un atraktīvu gidu korpuss. Dārzu izvēlē pēc rūpīga darba objektu sarakstā tika iekļautas “Puķu” mājas, kur saimnieko sirsnīgā Brunovsku ģimene, “Kārļi”, kur sastopamas ļoti retas un eksotiskas augu sugas, “Saulesdārzi” ar savdabīgi izcirptajām “bonsai” priedītēm. Tāpat viesi devās apskatīt skaistās puķes un košumkrūmus Raiņa ielā 23, bet no publiskajiem objektiem piedāvājām Daugavas muzeju, 1. vidusskolas ārtelpu un Rīgavas dārzu. Un, protams, visa epicentrā bija mūsu Nacionālais botāniskais dārzs.

Kopš 2004.gada, kad Puķu draugi pulcējās Baldonē, svētkiem ir arī savs karogs. Tas no saieta līdz saietam tiek glabāts tajā vietā, kurā gaidāmi nākamie svētki, un svinīgi tiek nodots nākamā saieta rīkotājiem. Tamdēļ 29. jūnijā delegācija no Salaspils deputāta Andra Umbraško un Botāniskā dārza direktora Andreja Svilāna vadībā devās uz Rundāli, lai Dārza svētku ietvaros nodotu karogu 42. Latvijas Puķu draugu saieta mājvietai. Sākotnēji plānotā Bauskas novada vietā nebūt ne vieglo darbu uzņēmās Rundāles novads, pasākumu apvienojot ar Rundāles pils dārza svētkiem.  “Katram sava mājvieta ir visskaistākā ne tikai Latvijā, bet arī pasaulē. Ceram, ka jums daudziem, tāpat kā mums, skaistākā vieta ir Rundāle,” saņemot karogu no Salaspils novada domes deputāta Andra Umbraško teica Rundāles novada domes priekšsēdētājs Aivars Okmanis. Kopā ar karogu Rundālei tika pasniegta arī grāmata, kurā savus ierakstus veikuši visu iepriekšējo gadu saieta rīkotāji. Par saieta “krusttēvu” dēvētais Aivars Irbe atzinīgi izteicās par pērn notikušo pasākumu Salaspilī, atzīstot, ka mēs esam latiņu pacēluši ļoti augstu. Tādēļ vēlreiz liels paldies ikvienam, kas iesaistījās “Puķu draugu” veiksmīgā norisē!

1 karogs

Saieta karogu deputāts Andris Umbraško nodeva jaunajai "Puķu draugu" mājvietai- Rundālei. 

Pēc svinīgās atklāšanas ceremonijas salaspiliešiem kopā ar pārējiem saieta dalībniekiem bija iespēja apskatīt Rundāles pili un tās parku laikā, kad rožu ziedēšana sasniedz kulmināciju, kā arī uzzināt ko jaunu par vēsturiskajām noēnojuma konstrukcijām - lapenēm, baudīt muzikālus un teatrālus priekšnesumus, iegādāties rožu vai citu dārzaugu stādus.

Kā informēja Nacionālā botāniskā dārza direktors Andrejs Svilāns, pasākums Rundālē bijis nozīmīgs arī turpmākās sadarbības veicināšanai starp botānisko dārzu un Rundāles pils muzeju. Rundāles pils dārzā jau goda vietā aug un zied Nacionālajā botāniskajā dārzā selekcionēto rožu kolekcija. Ievadītas sarunas par nacionālās selekcijas dekoratīvo augu kolekciju dublēšanu, kā arī sadarbību savvaļas rožu un reto un aizsargājamo sugu ekspozīciju veidošanā.

“Austrijā, Vācijā, arī Krievijā baroka laika dārzu ir pārpārēm, varam būt lepni, ka Latvijā, Baltijā un pat plašākā reģionā Rundāles pils dārzs ir greznākais baroka laika kultūras un dabas piemineklis. Turklāt mērķtiecīga un smaga darba rezultātā Rundāle var lepoties ar vērienīgāko rožu kolekciju reģionā. Pārsteigums bija augumā nelielais, bet bagātīgi ziedošais Amerikas tulpjukoks. Vienmēr un atkal nebeidz sajūsmināt botāniskie elementi Rundāles pils Rožu istabas un citu telpu interjerā,” iespaidos dalās Botāniskā dārza direktors Andrejs Svilāns.

Salaspiliešus pils dārznieku namiņā laipni uzņēma Rundāles novada domes priekšsēdētājs Aivars Okmanis un pils pārstāvji. Viņiem vislielākā pateicība gan par puķu draugu saieta nepārtrauktības saglabāšanu, gan tiem daudzajiem neaizmirstamajiem mirkļiem, ko Salaspils viesiem bija iespēja piedzīvot.

Puķu draugu saieta stafete nu atkal nodota tālāk – Madonas rajona Kalsnavas pagasta pārvaldes vadītājam Artim Mūrmanim. Un sākas lielais gaidīšanas laiks līdz 43.“Puķu draugu saietam” Jaunkalsnavā.

Salaspils

°C
Gaisa spiediens: hPa
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
tukšītis