Šī mājaslapa izmanto dažādas sīkdatnes. Dažas sīkdatnes ir funkcionāli nepieciešamas, bez kurām Jūs nevarēsiet lietot šo mājaslapu. Bet pārējās sīkdatnes tiks izmantotas tikai tad, ja Jūs tam piekrītat. Uzzināt vairāk

Salaspils mūzikas un mākslas skolas sitaminstrumentu ansamblis iegūst 2.vietu mūzikas festivālā

Scan10002

11.aprīlī Liepājas latviešu biedrības namā notika IV bērnu un jauniešu pūšaminstrumentu un sitaminstrumentu ansambļu un orķestru ritmiskās mūzikas festivāls "Vēju ritmi 2014". Festivāls, kurā par godalgotām vietām cīnās gan mazi un lieli ansambļi, gan arī orķestri un bigbendi, tiek organizēts jau ceturto reizi.

Konkursā piedalījās ansambļi un orķestri no Salaspils, Liepājas, Ventspils, Skrundas, Aizputes, Auces, Babītes, Durbes, Jūrmalas, Nīcas, Ozolniekiem, Rīgas, arī Lietuvas (Kretingas)- kopā 170 dalībnieki. Mūsu novadu pārstāvēja  Mūzikas un mākslas skolas sitaminstrumentu ansamblis pedagoga Oļģerta Dreimaņa vadībā.

Galvenie festivāla mērķi bija sekmēt pūšaminstrumentu un sitaminstrumentu spēles audzēkņu un pedagogu profesionālo izaugsmi, pilnveidot dalībnieku zināšanas dažādu mūzikas stilu - svinga, džeza u.c. apguvē, apmainīties pieredzē, sekmēt kontaktu veidošanos starp profesionālās ievirzes un profesionālās vidējās izglītības mūzikas skolām, kā arī nodrošināt pūšaminstrumentu ansambļu un orķestru muzicēšanas tradīciju tālāku attīstību.

Festivāla konkurss norisinājās trijās grupās: mazie ansambļi līdz sešiem dalībniekiem (šajā grupā uzstājās arī salaspilieši), lielie ansambļi – līdz 15 dalībniekiem un orķestri, bigbendi. Konkursantus vērtēja četri žūrijas locekļi:  Nacionālo bruņoto spēku orķestra diriģents, virsdiriģents Vidzemes kultūrvēsturiskajā novadā, viens no pūtēju orķestra Dižkoncerts mākslinieciskajiem vadītājiem Guntis Kumačevs, Nacionālo bruņoto spēku orķestra sitaminstrumentāliste, Emīla Dārziņa mūzikas vidusskolas skolotāja Dzintra Knābe, Saldus mūzikas skolas direktors, Kurzemes pūtēju orķestru virsdiriģents Artūrs Maculēvičs un Klaipēdas universitātes instrumentālās katedras vadītājs, docents, saksofonists Algis Kilis.

Salaspilieši ieguva 2.vietu mazo ansambļu grupā, bet, kā teica pedagogs Oļģerts Dreimanis: „Spriežot pēc sajūtām un skatītāju reakcijas, mūsējie bija uzvarētāji!”

No Salaspils festivālā piedalījās audzēkņi Līva Ozoliņa, Laima Viškinte, Ieva Estere Zālīte, Niks Grīns, Emīls Saulītis un Aleksandrs Kokorevičs.

Sveicam mūsējos ar gūtajiem panākumiem un gaidām Salaspils novada svētkus 31.maijā, kuros paši varēsim vērtēt skolas sitaminstrumentu ansambļa sniegumu!

Indra Trofimoviča, Kultūras metodiķe

Birkas:Kultūra

Salaspils

°C
Gaisa spiediens: hPa
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
tukšītis