Šī mājaslapa izmanto dažādas sīkdatnes. Dažas sīkdatnes ir funkcionāli nepieciešamas, bez kurām Jūs nevarēsiet lietot šo mājaslapu. Bet pārējās sīkdatnes tiks izmantotas tikai tad, ja Jūs tam piekrītat. Uzzināt vairāk

„SALASPILS KAUSS” atgriežas mājās

uuu1

14. martā Valmieras kultūras centrā notika jau 22. Latvijas vidējās paaudzes deju kolektīvu konkurss
„SALASPILS KAUSS 2015”
, kurā mūsu pilsētu pārstāvēja deju kopa ”ŪSA”. Lai lasītājiem nerastos jautājums, kādēļ Salaspils kauss tiek izcīnīts Valmierā, jāpaskaidro, ka 1994. gadā deju kopa „ŪSA” nodibināja ceļojošo balvu labākajam vidējās paaudzes deju kolektīvam. Lai popularizētu mūsu pilsētas vārdu, nosauca to par Salaspils kausu. Pirmajā gadā Salaspilī konkursā piedalījās septiņi deju kolektīvi, bet gadu gaitā dalībnieku skaits ir krietni pieaudzis, un nu jau vairākus gadus tajā piedalās 12 līdz 15 deju kolektīvi no visas Latvijas vēsturiskajiem novadiem.

uuu3Gadu gaitā bija noteikta tradīcija, ka konkursa uzvarētājs iegūst tiesības pie sevis rīkot nākamo konkursu, bet jau trešo gadu šī tradīcija ir nedaudz mainīta – lai paplašinātu konkursa norises ģeogrāfisko pārstāvniecību, pēc konkursa uzvarētāju paziņošanas tiek izlemts par nākamā konkursa norises vietu, un mājinieku kolektīvs to rīko kopā ar uzvarētāju kolektīvu. Jāatzīmē, ka konkursā piedalās tiešām spēcīgi un pieredzējuši republikas deju kolektīvi, kuri vienmēr ir uzskatījuši šo konkursu par vienu no atbildīgākajiem sezonas pasākumiem, kurā kolektīvi var salīdzināt savu līmeni citu kolektīvu vidū. Ņemot vērā, ka Salaspils kauss nes mūsu pilsētas vārdu, tad deju kopa „ŪSA” vienmēr ļoti nopietni gatavojas šim konkursam, lai ar godu startētu un iegūtu pēc iespējas augstāku vietu. Daudzo gadu laikā, kopš notiek šīs sacensības, mēs esam izcīnījuši visdažādākās vietas. Ne vienu reizi vien esam bijuši tūlīt aiz uzvarētājiem, taču vēl ne reizi kopš kausa dibināšanas nebijām kāpuši uz tā paša augstākā pakāpiena. Atbilstoši nolikumam konkursā bija jādejo trīs dejas. Un ne velti ir šis teiciens – kas ilgi (vai lēni) nāk - tas labi nāk…. Beidzot tas ir noticis, deju kopa „ŪSA” nopietnajā konkurencē Valmierā izcīnīja 1. vietu, un „SALASPILS KAUSS” beidzot ir atgriezies savās mājās, Salaspilī, vietā, kur pirms 22 gadiem tas sāka savu ceļu pa Latvijas labāko deju kolektīvu pārstāvētajām pilsētām. Gribu atzīmēt, ka šajā uzvarētāju sastāvā bija 4 dejotāji, kas piedalījās arī pašā pirmajā kausa izcīņā 1994. gadā – Gita un Aigars Gāgani, Daiga Lāčgalve un šī raksta autors. 2016. gadā „SALASPILS KAUSS” notiks Ogrē, un to „ŪSA” rīkos kopā ar Ogres kultūras centra deju kopu „Aija”.

Protams, par iegūto kausu „ŪSA” ir priecīga un lepna, taču tai nav laika „gulēt uz lauriem”, jo priekšā atkal ir jauni mērķi un uzdevumi. Tuvākais un svarīgākais no tiem – veiksmīgi startēt VIII Vidējās paaudzes dejotāju svētku obligātā repertuāra apguves pārbaudes skatē, kura 29. martā notiks Salaspilī, k.n. „Enerģētiķis”.

Uz tikšanos dejā!

Ainārs Lāčgalvis,
Deju kopas „Ūsa” prezidents
http://www.usa-salaspils.lv/

Salaspils

°C
Gaisa spiediens: hPa
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
tukšītis