Šī mājaslapa izmanto dažādas sīkdatnes. Dažas sīkdatnes ir funkcionāli nepieciešamas, bez kurām Jūs nevarēsiet lietot šo mājaslapu. Bet pārējās sīkdatnes tiks izmantotas tikai tad, ja Jūs tam piekrītat. Uzzināt vairāk

Salaspilī muzicēs norvēģu jauniešu pūtēju orķestris

iel e

Otrdien, 31.martā, plkst.19.00 Salaspilī gaidāms skaļš muzikāls notikums, uz kuru it visi mūzikas mīļotāji laipni gaidīti. Ar pūšaminstrumentu skaņām tiks saviļņots kultūras nama „Rīgava” gaiss, jo ciemos sagaidīsim jauniešu pūtēju orķestri „Hordalandyouthband” no Norvēģijas.

Hordalandes jauniešu orķestris dibināts 1981.gadā. Sākotnēji tas ticis radīts kā saturīga brīvā laika pavadīšanas iespēja jauniešiem vecumā no 14 – 19 gadiem Bergenas apkārtnē. Bet, pateicoties  diriģentu un dalībnieku aizrautībai, tajā jau nomainījušās paaudzes, un tas pastāv un koncertē vēl šodien. Droši var teikt, ka šis orķestris ir bijis kā šūpulis daudziem talantīgiem mūziķiem, kas savu dzīves ceļu saistījuši ar mūziku un tagad spēlē Norvēģijā 26 dažādos orķestros vai mūzikas vienībās.

Pie mums Salaspilī norvēģiem šis ir pirmais koncerts Latvijā, taču jau 1.aprīlī viņi sniegs koncertu Pēterbaznīcā Rīgā, bet otrajā aprīlī - Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā kopā ar LU studentu pūtēju orķestri.  Kopš pagājušā gada orķestra diriģents ir ArvidsAnthuns.  Ieeja koncertā Salaspilī brīva!

Salaspils

°C
Gaisa spiediens: hPa
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
tukšītis