Šī mājaslapa izmanto dažādas sīkdatnes. Dažas sīkdatnes ir funkcionāli nepieciešamas, bez kurām Jūs nevarēsiet lietot šo mājaslapu. Bet pārējās sīkdatnes tiks izmantotas tikai tad, ja Jūs tam piekrītat. Uzzināt vairāk

"Rīta kafijai" - 10

Sestdiena, 8. oktobris, par spīti nemīlīgajiem lietus mākoņiem Salaspils kultūras namā „Rīgava” bija īsta svētku diena. Teātra vēstures kultūrciklam „Rīta kafija” apritējuši desmit gadi. „Rīta kafijas” cienītāji zina, teātris te tiek iepazīts caur aktieru un citu ar teātri saistītām personībām tuvplānā pie kafijas tases.

„Mēs esam izturējuši laika pārbaudi! Jā, tieši pirms desmit gadiem – oktobrī – vēl pirms kultūras nama renovācijas 2. stāva mazajā zālē notika pirmā tikšanās, un mūsu ciemiņš bija Velta Skurstene.” atmiņās kavējās „Rīta kafijas” iedibinātāja Anda Vaivade. „Vai kāds atceras? Aktieri mums sagādā svētkus, vai tas ir izrādēs, vai TV, vai kino, vai dažādos lielos pasākumos, un svētku nevar būt par daudz!”

Kopš 2006. gada teātra mīļotāji Salaspilī iepazinuši neskaitāmus aktierus un aktrises no Nacionālā, Dailes, Jaunā Rīgas, Krievu drāmas un Valmieras teātra. „Rīgavā” bija viesojušies Ģirts Ķesteris, Jakovs Rafalsons, Regīna Razuma, Andris Bērziņš, Uldis Dumpis, Dita Lūriņa, Olga Dreģe, Ģirts Jakovļevs un daudzi citi iemīļoti skatuves mākslinieki. Uz „Rīta kafiju” tikuši aicināti arī režisori Edmunds Freibergs un Jānis Streičs, mākslinieces Kristiāna Dimitere un Elita Patmalniece. Kā liecība par visām 42 tikšanās reizēm ir saglabātas afišas. Jubilejas reizē skatītāji pie kafijas tases un svētku kūkas ieskatījās krāsainā atmiņu kaleidoskopā uz lielā ekrāna.

Šoreiz ciemos viesojās dziedošais Nacionālā teātra aktieris Egils Melbārdis, kas jutās pagodināts papildināt cienījamo kolēģu plejādi. Viņš ar teātra dziesmām, stāstiem par teātri un ceļu uz to atkal un atkal ieveda skatītāju tajā brīnumainajā pasaulē, ko sauc par teātri.

Salaspils

°C
Gaisa spiediens: hPa
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
tukšītis