Šī mājaslapa izmanto dažādas sīkdatnes. Dažas sīkdatnes ir funkcionāli nepieciešamas, bez kurām Jūs nevarēsiet lietot šo mājaslapu. Bet pārējās sīkdatnes tiks izmantotas tikai tad, ja Jūs tam piekrītat. Uzzināt vairāk

Pasākumā "Snap your fingers" tiekas līnijdejotāji no Latvijas malu malām

Jau otro gadu pēc kārtas Salaspilī sabrauca līnijdeju kolektīvi no dažādām Latvijas vietām, lai piedalītos līnijdeju šovā, kas šoreiz norisinājās 25. janvārī k/n „Enerģētiķis”. Laikā,  kad valdīja ziema, pūta auksts vējš, daudzi labprātāk izvēlējās palikt mājās, bet ne līnijdejotāji. Tie devās uz Salaspili, kur viņus silti sagaidīja mājinieki- „Lucia’s Linedancers” kolektīvs.

IMG 5566

Par  līnijdeju attīstītāju tiek uzskatīta vienkārša skotu tauta. „Contra” dejas bija ļoti populāras Anglijā 19.gadsimta sākumā. Līnijdejošana ir viens no  deju veidiem, kas  apceļoja pasauli jau diezgan sen. Tā ir attīstījusies un mainījusies, tā ietver dažādu deju stilu elementus.  Salaspils jau ir iepazinusi  šo deju stilu, jo „Lucia’s Linedancers” kolektīvs katru gadu priecē salaspiliešus ar saviem  priekšnesumiem..

Ilgi gaidītais koncerts varēja  sākties. Lielajā kultūras nama zālē pulcējās skatītāji, atbalstītāji, viesi. Koncertu atklāja mūsu kolektīvs ar deju „Snap your fingers”.  Koncertā vēl piedalījās līnijdeju kolektīvi: „Hoot Boots” no Bauskas, „Rose River”  no Līvāniem, „Step By Step” no Jelgavas,  „Country &  More”  no Rīgas, „The  Hop” no Rīgas, „Čaklās kājas” no Rīgas, „City Dancers” no Rīgas, „Varavīksne” no Ādažiem, „Ulbrokas līnijdejotāji” no Ulbroka un „Relaxdance” no Valgundes.  Dejoja  arī grupa „Lady Dance” no Salaspils.

 Kolektīvi bija īpaši gatavojušies. Katra deja bijā kā mazs uzvedums ar savu raksturu, noskaņu un krāsainiem tērpiem.  Pie mums valdīja pavasaris, kurš turpinājās vasarā. Te bija stāsts par  zivs zvejošanu, tad brīvdienu pastaiga ar sunīti, klauns ar jautrajiem palīgiem, atpūta pie jūras, zaķīšu pirtiņa.  Skanēja  dažādu žanru mūzika: polkas tautiskie ritmi,  nopietnais tango, ugunīgie spāņu ritmi, aizrautīgais rokenrols, neaizmirstamais disko. Zāle tika piepildīta ar  mūzikas skaņām  un deju soļiem. Valdīja  priecīga un vasarīga atmosfēra.   Deja  sniedza  redzes un jūtu baudījumu. Jāatzīst,  ka deja pilnveido cilvēku, palīdz atraisīt personību. Līnijdejas dejo dažādu paaudžu cilvēki, sākot no jaunības līdz senioru cienījamiem gadiem.

Līnijdeju kolektīvu priekšnesumus vērtēja kompetenta žūrija.  Žūrija izvērtēja visas dejas un pateicās par priekšnesumiem. Koncerta noslēguma visi kolektīvi dejoja deju „Country  Roads”, kura ir kļuvusi  līnijdejotājiem par sava veida himnu. Koncerts beidzās, bet kolektīvi, skatītāji, viesi  kavējas  deju skaistākajos mirkļos.

Mēs  gatavojam jaunus  deju priekšnesumus  mūsu līnijdeju grupas 10 gadu jubilejas pasākumam. Būsiet visi mīļi gaidīti uz to kultūras namā "Enerģētiķis"  5 aprīlī. Uz tikšanos!

Andra Ozoliņa, "Lucia’s Linedancers" dejotāja

Salaspils

°C
Gaisa spiediens: hPa
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
tukšītis