Šī mājaslapa izmanto dažādas sīkdatnes. Dažas sīkdatnes ir funkcionāli nepieciešamas, bez kurām Jūs nevarēsiet lietot šo mājaslapu. Bet pārējās sīkdatnes tiks izmantotas tikai tad, ja Jūs tam piekrītat. Uzzināt vairāk

Notikusi Ziemeļvalstu bibliotēku nedēļa „Ziema Ziemeļos”

Jau sešpadsmito gadu Latvijā notiek Ziemeļvalstu bibliotēku nedēļas pasākumi. Šī gada tēma -„Ziema Ziemeļos”. Salaspils novada bibliotēkas Bērnu un jauniešu nodaļā lasītājiem tika rīkotas Rīta stundas mazajiem bērniem un Krēslas stunda pusaudžiem.

12. un 13. novembrī bibliotēkas draugi no Salaspils 1. vidusskolas  1.b un 2. a klases tika iepazīstināti ar Plupu no ziemeļiem.

„Plups ir maziņš „neredzamais”, kas var sarunāties ar dzīvniekiem. Cilvēki viņu neredz, izņemot tevi un mani. Plups dzīvo tālu, tālu starp augstajiem kalniem. Viņš dzīvo maziņā kūdras mājiņā pie ūdens, ko sauc par Zilūdeni”.

Bērniem bija iespēja noklausīties fragmentu no zviedru rakstnieces Inga Borg grāmatas „Ziema pie Plupa” un iztēloties, kādas ziemas ir tālajos ziemeļos, kā dzīvnieciņi pārziemo garo gadalaiku.

Ar bērniem pārrunājām, ka ziema visai dabai nav viegls gadalaiks. Kad valda aukstums, un zemi klāj bieza sniega kārta, dzīvniekiem ir apgrūtināta barības atrašana, daži no tiem dodas ziemas guļā, bet citi ir pielāgojušies dzīvei skarbajos apstākļos. Noklausoties šo stāstu, bērniem vajadzēja iztēloties, kāds, viņuprāt, izskatās šis mazais „neredzamais” Plups, un to uzzīmēt.

Savukārt 14. novembrī  pusaudži noklausījās fragmentu no norvēģu rakstnieka Tarjei Vesaas grāmatas „Ledus pils”. Speciāli šim pasākumam tika izveidotas ledus sveces, kas ļoti jauki iederējās pasākuma noformējumā. Iesākumā nedaudz tika pastāstīts par ziemeļu zemi – Norvēģiju.

Majestātiskie kalni, fjordu skaistums, varenie ūdenskritumi, milzīgie ledāji, pārdabiskās būtnes –troļļi, kā arī izcilās norvēgijas personības – pētnieks Tūrs Heijerdāls, dramaturgs Henriks Ibsens  un komponists Edvards Grīgs un viņa brīnišķīgā mūzika…

DSCN1384

Pasākumā noslēgumā kopā, radoši pavadot laiku, veidojām kolāžas (izmantojot baltas, zilas salvetes un līmi)- „Ziema Ziemeļos”. Priekšālasīšana ir ļoti jauka tradīcija, kas savukārt dod lielu ieguvumu bērniem, jo tā attīsta klausīšanās prasmes, kā arī  liek iztēloties un pafantazēt. Šādos  pasākumos gūstam arī patīkamas emocijas no kopā pavadīta laika.

Salaspils novada bibliotēkas Bērnu un jauniešu nodaļā apskatāma no bērnu zīmējumiem un kolāžām izveidota izstāde.

Piesakies Grāmatu draugu ķēdei!

Salaspils

°C
Gaisa spiediens: hPa
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
tukšītis