Šī mājaslapa izmanto dažādas sīkdatnes. Dažas sīkdatnes ir funkcionāli nepieciešamas, bez kurām Jūs nevarēsiet lietot šo mājaslapu. Bet pārējās sīkdatnes tiks izmantotas tikai tad, ja Jūs tam piekrītat. Uzzināt vairāk

Laipni lūgti Salaspilī!

Nobalso par Daugavas muzeju kā gada “Kultūrvietu”!

Dmuzejs0110

Skatītāji, klausītāji un interneta lietotāji 2018. gada otrajā pusē "Kilograms kultūras" varēja pieteikt savas iecienītās kultūras baudīšanas vietas. Tika radīta jauna "Kilograms kultūras" kategorija "Kultūrvieta", un, piesakot vietu, ikviens varēja pastāstīt, ar ko viņu kultūrvieta ir īpaša un kā tā izceļas pārējo vidū. Visas pieteiktās vietas ir sadalītas 5 reģionos, un esam ļoti priecīgi redzēt, ka Daugavas muzejs pārstāv Salaspils novadu Vidzemes reģionā.

Jau pirmsākumiem muzejs ir bijis kas vairāk par vēsturisku ekspozīciju Doles muižā, muzeja darbinieki visu šo gadu laikā ir strādājuši pie tā, lai cilvēki Daugavas muzeju uztvertu kā vietu, kur kultūra ir galvenajā lomā. Pirmkārt jau tie ir tradicionālie pavasara un vasaras saulgriežu svētki, otrkārt – gan vēstures, gan mākslas mainīgās izstādes, un treškārt – dažādi pasākumi. Muzeju nakts un kamermūzikas koncerti jau tiek uzskatīti par ikgadēju tradīciju, bet pēdējos gados muzeja vēsturiskais parks aicina arī uz brīvdabas koncertiem. Līdz šim parkā uzstājušies jau tādi mākslinieki kā Jēkabs Nīmanis, Kārlis Kazāks, Goran Gora, 2018. gada vasarā muzejs pie sevis uzņēma arī lielo Dabas koncertzāles pasākumu. Arī šogad Daugavas muzejs turpinās iesākto ceļu kā kultūras vieta, aicinot uz grupas Sigma un Ievas Akurāteres koncertiem jūlijā, bet augusta sākumā gaidāms īpašs pasākums – Dārza svētki par godu muzeja 50 gadu jubilejai.

Aicinām nobalsot par Daugavas muzeju kā vietu, kur satiekas vēsture, kultūra un daba! Un aicinām ciemos visa gada garumā!

Nobalsot iespējams šeit.