Šī mājaslapa izmanto dažādas sīkdatnes. Dažas sīkdatnes ir funkcionāli nepieciešamas, bez kurām Jūs nevarēsiet lietot šo mājaslapu. Bet pārējās sīkdatnes tiks izmantotas tikai tad, ja Jūs tam piekrītat. Uzzināt vairāk

Mārtiņdiena "Rīgavā"

martindiena2016

Sagaidām Mārtiņdienu!

 

Ūsiņš nāk, Ūsiņš nāk,

Mārtiņš nāk vēl labāk:

Ūsiņš nāk zaļu lauku,

Mārtiņš zaļu apcirknīti.

Kultūras namā „Rīgava”, kas ir tik bagāta un lepojas ar visu paaudžu tautiskajiem deju kolektīviem, latvisko tradīciju kopšana ir goda lieta. Mārtiņdiena gadskārtas tecējumā atrodas pretējā punktā Ūsiņdienai, kas arīdzan pie mums ir svinama diena. Robežpunktā starp rudeni un ziemu jau vairākus gadus pēc kārtas satiekamies svētkos lieliem un maziem „Sagaidām Mārtiņdienu”.

Mārtiņš kā jau izdaudzināts bagāts vīrs, protams, sagaidāms ar tirgu. Jau no plkst.10.00 tirgus placī pie kultūras nama sāksies andelēšanās ar Latvijas labumiem, bet kultūras nama mazajā zālē būs amatnieku un rokdarbnieču meistarstiķu izstāde – pārdošana. Plkst. 11.00 dziesmu un rotaļu rītā „Kur tu teci, Mārtiņgaili” bērnu folkloras grupa „Tarkšķi” no Iecavas kopā ar mazajiem Mārtiņbērniem muzicēs un aicinās iesaistīties latviskajās rotaļās un dančos. Savukārt pus vienos dienā tirgus placī programmā „Atbrauca Mārtiņš, atrībināja” folkloras kopa „Laukam pāri” no Ceraukstes kopā ar „Rīgavas” lielajiem Mārtiņbērniem metīsies iekšā un mudinās arī klātesošos rībināt uz nebēdu lustīgos dančos un dziedāšanā. Kā atzīst folkloras kopas vadītāja Elīna Kūle-Braže, kopai „Laukam pāri” Mārtiņdiena ir viena no mīļākajām svinamajām dienām.

Pēc tādas ierībināšanas svaigā gaisā pašā reizē būs mielošanās ar smeķīgo zupu, ar ko gadu no gada Mārtiņbērnus cienā veikals „Zeltene”. Paldies par to sakām veikala vadītājai Karīnai!

Kad beidzas rudens, tad jāsvin Mārtiņdiena un jāsveic arī paši Mārtiņi viņu vārda dienā. To darām arī mēs, un sveicam mūsu jauniešu deju kolektīvu „Austriņš” un „Ūsiņš” vadītāju Mārtiņu Pēdāju, kuru kopā ar „Ūsiņu” gaidīsim atgriežoties no Meksikas. Sagaidām Mārtiņdienu 5. novembrī Salaspilī!

Salaspils

°C
Gaisa spiediens: hPa
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
tukšītis