Šī mājaslapa izmanto dažādas sīkdatnes. Dažas sīkdatnes ir funkcionāli nepieciešamas, bez kurām Jūs nevarēsiet lietot šo mājaslapu. Bet pārējās sīkdatnes tiks izmantotas tikai tad, ja Jūs tam piekrītat. Uzzināt vairāk

Lielā Kristapa laureāte - animācijas filma „Akmeņi manās kabatās” Salaspilī!

akmeni1

Svētdien, 8.februārī, plkst.16.00 Salaspils kultūras namā „Rīgava” aicinām noskatīties godalgoto Ņujorkā dzīvojošās latviešu režisores Signes Baumanes pilnmetrāžas animācijas filmu pieaugušajiem "Akmeņi manās kabatās".

Filma piedzīvojusi pasaules pirmizrādi 49. starptautiskajā Karlovi Vari kinofestivālā, kur tā saņēma Starptautiskās kinokritiķu asociācijas "FIPRESCI" balvu un Ekumēniskās žūrijas īpašo balvu. Filma uzvarēja Lielā Kristapa kinobalvu nominācijā „labākā animācijas filma”. Tās režisore Signe Baumane par šo darbu tika atzinīgi novērtēta arī “Lielo Kristapu” nominācijā “Labākais scenārists” un “Labākais animācijas filmas režisors”.

Kritiķi slavē Signes Baumanes tēlaino un krāšņo rokrakstu, kas tikai animācijai iespējamā veidā sapludina reālās dzīves stāstu ar sirreālu iedomu pasauli, kā arī īpašu asprātību un drosmi, risinot tādas sarežģītas tēmas, kā sievietes vieta sabiedrībā un mentāli izaicinājumi, par kuriem skaļi runāt nav pieņemts.

Režisore Signe Baumane, stāstot par savu filmu saka, ka "Akmeņi manās kabatās" ir "jautra filma par depresiju". Tas ir patiesos notikumos balstīts fantastisks stāsts par piecām Signes Baumanes dzimtas sievietēm, Signi pašu ieskaitot, viņu cīņu ar dzīves pārbaudījumiem, depresiju un neprātu. Šai skaudrajā un tai pašā laikā humora pilnajā filmā Latvijas vēstures peripetijas savijas ar personīgiem pārdzīvojumiem un stāstiem par ģimenes noslēpumiem, mīlestību un laulību. Veidojot šo filmu, Signe Baumane izmantojusi dažādas animācijas tehnikas, tostarp papjē mašē tehniku, kas ļāvusi radīt telpisku un dziļu pasauli, kurā sastopas gan Signes īsfilmās iepazīti metaforiski tēli, gan viņas ģimene.

Kā norāda filmas autore: "Šī animācijas filma ir eksperiments – tā neatbilst ne Holivudas, ne neatkarīgā kino tradīcijām, daudziem tā var šķist nepieņemama, jo nav veidota pēc "formas". Līdzīgi ir ar filmas tematiku, neesmu droša, vai Latvijas cilvēki ir gatavi runāt par depresiju." Signe Baumane stāsta, ka viņas mērķis ir cilvēkus provocēt un likt viņiem domāt. "Daudzi, iespējams, var nesaprast manu izvēli veidot filmu par kaut ko tik personisku un sāpīgu, bet, manuprāt, par to, kas sāp, ir jārunā."

Aicina Kinopunkts, radīts, lai remdētu Kinoslāpes! Ieeja uz filmu - 2 EUR.

akmeni

Salaspils

°C
Gaisa spiediens: hPa
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
tukšītis