Šī mājaslapa izmanto dažādas sīkdatnes. Dažas sīkdatnes ir funkcionāli nepieciešamas, bez kurām Jūs nevarēsiet lietot šo mājaslapu. Bet pārējās sīkdatnes tiks izmantotas tikai tad, ja Jūs tam piekrītat. Uzzināt vairāk

Latvijas Tautas frontei – 25

LTF-25 afisha_prev_drukai

Rudens ir nozīmīgs gadalaiks Latvijas vēsturē - ar to saistās valsts dibināšana 1918.gadā, arī valsts atjaunošanas ceļā pagājušā gadsimta nogalē nozīmīgi pavērsieni notikuši tieši rudens pusē. Svarīga, kaut arī dažkārt nemanāma vieta cilvēka un tautas dzīvē ir atmiņai. Atmiņa saglabā mūsu pieredzi un padara pagātni klātesošu tad, kad vēlamies tajā atgriezties, jo tā mums ir vajadzīga. Atceroties nozīmīgus pavērsienus gan savā, gan visas sabiedrības dzīvē, varam skaidrāk saskatīt tagadnes īstenību un saprast to, kādēļ esam kļuvuši citādi nekā bijām kādreiz.

Šogad aprit 25 gadi kopš Latvijas Tautas frontes dibināšanas 1988.gada oktobrī, kas tad arī iezīmēja pirmo reālo soli valsts neatkarības atgūšanas virzienā. Atceroties tā laika cilvēkus un notikumus, 27.septembrī plkst. 16:00 Salaspils novada bibliotēkā tiks atklāta izstāde „Latvijas Tautas frontei 25. Cilvēki. Notikumi”. Izstāde tapusi sadarbībā ar Daugavas muzeju Kultūras ministrijas projekta „Latvijas Tautas frontei – 25” ietvaros. Pēc izstādes atklāšanas visiem interesentiem būs iespēja doties uz Doles salu, lai pie ugunskura kavētos atmiņās, ieklausītos dzejā un mūzikā. Pasākumā piedalīsies arī Valmieras teātra aktieri un … .

Atmiņas nav pagātnes nasta, bet gan iespēja apzināties savas pieredzes nozīmi un izmantot to labākas nākotnes veidošanai. Tādēļ vēl arvien aicinām esošos un bijušos salaspiliešus dalīties savās atmiņās par mūsu nesenās vēstures notikumiem. Jūs tiekat gaidīti Salaspils novada bibliotēkā – mēs uzklausīsim jūsu stāstus, iespējama arī dokumentu un citu materiālu kopēšana un skenēšana.

Bet 27. septembra pēcpusdienā visi tiek laipni gaidīti LTF jubilejas pasākumā Salaspils novada bibliotēkā un Daugavas muzejā.

Tālr. informācijai:
Bibliotēka – 67387153
Daugavas muzejs – 67216367

Rita Mintaura,
Salaspils novada bibliotēkas bibliotekāre

Salaspils

°C
Gaisa spiediens: hPa
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
tukšītis