Šī mājaslapa izmanto dažādas sīkdatnes. Dažas sīkdatnes ir funkcionāli nepieciešamas, bez kurām Jūs nevarēsiet lietot šo mājaslapu. Bet pārējās sīkdatnes tiks izmantotas tikai tad, ja Jūs tam piekrītat. Uzzināt vairāk

Latvijas simtgades pasākumi Salaspilī

8 simtgade

Latvijas valsts proklamēšanas simtgades svētku kulminācijas mēnesis - novembris  ir klāt. Ikviens tiek aicināts veltīt laiku pārdomām un atmiņām par tādu vērtību kā brīvība, griba, drosme, izaugsme, varonība vietu un nozīmi mūsdienu cilvēka dzīvē.

11.11.2018.

Godinot Latvijas brīvības cīnītāju piemiņu, 11.novembrī Salaspilī notiks ikgadējais lāpu gājiens, kam sekos piemiņas pasākums ar latviešu skaistāko patriotisko dziesmu izpildījumu un rokoperas “Lāčplēsis” skatīšanos.

PASĀKUMA PROGRAMMA

  • 17.30 – pulcēšanās lāpu gājienam pie Sporta nama (Smilšu iela 1);
  • 18.00 – lāpu gājiena sākums;
  • 18.30 – gājiena noslēgums pie kultūras mana “Rīgava” un piemiņas brīdis ar aktieriem Zani Dombrovsku un Gundaru Silakaktiņu;
  • 19.00 – Salaspils kultūras namā Z.Liepiņa rokoperas “Lāčplēsis” 1988.gada ieraksts.

Aicinām uz gājienu ņemt līdzi lāpas un turpināt tradīciju Lāčplēša dienā iedegt sveces liesmiņu sava nama logos, tā godinot brīvības cīnītāju piemiņu.

Gājiena laikā tiks ierobežota satiksme Ceru, Griezes, Skolas, Rīgas un Līvzemes ielā līdz k/n “Rīgava”.

16.11.2018.

Latvijas Republikas proklamēšanas svētku priekšvakarā, 16.novembrī, k/n “Rīgava” Lielajā zālē notiks titula “Goda salaspilietis” pasniegšanas ceremonija un svētku koncerts.

8 simtgade_GoranGora

Koncerta programmu veido režisors Mārtiņš Eihe, koncertā piedalās Latvijas Radio bigbends, solists- Jānis Holšteins – Upmanis (Goran Gora).

8 simtgade_bigbends

Latvijas Radio Bigbends - profesionāls džeza mūziķu kolektīvs, kurš Latvijas simtgades koncertu ciklu šogad aizsācis ASV, leģendārajā Kenedija centrā, bet Valsts neatkarības svētkus piekritis svinēt pie mums, Salaspilī. Kārļa Vanaga vadībā mūziķi atsaukušies aicinājumam veidot jaunu koncertprogrammu kopā ar dziedātāju Jāni Holšteinu - Upmani jeb Goran Gora. Foto no Latvijas Radio bigbenda personīgā arhīva.

Svētku uzvedums tiek veidots kā refleksija, kuras centrā ir cilvēks. Ar viņa pārdzīvojumiem, pieredzi, stiprajām un vājajām pusēm. Dzīvas, klātesošas emocijas, nevis izdomātas epizodes.

Simtgade ir teju aiz muguras. Tālākā atskaite var notikt kā 101..102..103, taču varam domāt par šo gadu kā pārejas posmu, kā atdzimšanu jaunā veidolā. Ja Latvija dzimtu tagad – kas būtu tā pasaule, kuru tā ieraudzītu? Kādu to esam veidojuši? Kādu to šobrīd redzam? Vai tajā ir vieta mīlestībai un, ja jā – kādi mūsu darbi par to liecina?

Programmas muzikālo pamatu veido dziedātāja Goran Gora 2014.gadā iznākušais albums “Mosties” ar Knuta Skujenieka dzeju, kuras vadmotīvs, protams, ir mīlestība – “izfiltrēta caur cilvēciskām šaubām pašam par sevi, attiecībām ar otru cilvēku un gluži taustāmām ilgām, kurās ir maz sentimenta. Tāpat tekstos atklājas nesalaužama pārliecība, ka atrašanās izsūtījumā ir tikai posms, kam jātiek pāri. Kopumā “Mosties” balstās idejā par brīvību būt, just un domāt laikā, kad brīvība ir padarīta neiespējama”[1].

Ņemot vērā to, ka 16.novembra koncerts k/n “Rīgava” Lielajā zālē var pulcēt tikai ierobežotu skatītāju daudzumu, Salaspils kultūras nama direktors Valdis Škutāns iecerējis šo programmu iekļaut arī 2019.gada Salaspils novada svētku atklāšanā 31.maijā. [1] Antra Bērtule “Mīlestība svešumā. Goran Gora un Knuts Skujenieks”.  30.10.2014. http://www.fold.lv/2014/10/milestiba-svesuma-goran-gora-un-knuts-skujenieks/

Aicinām uz Lāčplēša dienas lāpu gājienu

Salaspils

°C
Gaisa spiediens: hPa
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
tukšītis