Šī mājaslapa izmanto dažādas sīkdatnes. Dažas sīkdatnes ir funkcionāli nepieciešamas, bez kurām Jūs nevarēsiet lietot šo mājaslapu. Bet pārējās sīkdatnes tiks izmantotas tikai tad, ja Jūs tam piekrītat. Uzzināt vairāk

Kopā būšana vieno

Erudiits2019

Turpinot Latvijas simtgades gadā iesākto, Salaspils 1.vidusskolas 12.klases komanda “Latvijai 100” pēc vairāk nekā četru mēnešu pauzes nolēma sarīkot noslēguma erudītu “Ir labi kopā būt” Salaspils novada pašvaldības iestādēm. Komandai tas bija jubilejas – 25. pasākums, jo līdz šim komanda “Latvijai 100” bija noorganizējusi 24 pasākumus, kuros bija piedalījušies 1323 dalībnieki. Dalībnieku rindās bijuši gan skolēni, gan skolotāji, gan arī skolas viesi. Šis bija arī noslēguma pasākums, jo lieliem soļiem tuvojas izlaidums.

Kā ierasts, pie sevis aicinājām komandas četru cilvēku sastāvā. Erudītā piedalījās 13 komandas, kuras vēlējās pārbaudīt savas zināšanas par Latviju un būt kopā ar saviem kolēģiem -komandas biedriem. Erudīta uzdevumi bija sadalīti sešās kārtas, kuras speciāli sagatavojām šim pasākumam.

Erudītā jautājumu un uzdevumu netrūka. Pareizi atbildot gan par kultūras, sporta un teātra personībām (“Lilioms”, “Spēlēju, dziedāju”), gan Latvijas rajoniem un pilsētām (“Kartogrāfs”, “Vēstule no kartogrāfa”), gan Latvijas zivsaimniecību (“Zvejnieka dēls”) bija iespēja iegūt vairāk kā 125 punktus. Protams, kā ierasti bija sagatavota kapteiņu kārta -“Latvi - jā, latvi - nē”.

Balvās katrs dalībnieks ieguva pateicību par dalību erudītā. 4.- 6. vietas ieguvēji balvās saņēma ielūgumus uz Salaspils Botāniskā dārza gadatirgiem. (Paldies Salaspils Botāniskā dārza direktoram Andrejam Svilānam par atsaucību!). Pie šiem ielūgumiem tika komandas no Salaspils 2.vidusskolas, PII “Daugaviņa” un Salaspils Botāniskā dārza komanda. 3.vietas ieguvēji - PII “Ritenītis” komanda un 2.vietas ieguvēji  - Salaspils novada bibliotēkas komandas dalībnieki katrs mājās varēs lasīt kādu no grāmatām: Noras Ikstenas “Mātes piens”, Annas Sakses “Pasakas par ziediem” vai Gundegas Repšes “Bogene” . Uzvarētāju laurus atkārtoti plūca Salaspils novada sociālā dienesta komanda, kuras dalībnieki katrs savā īpašumā ieguva spēli “Latvija - 600 jautājumi”.

Šoreiz dalībnieku kopbilde tapa pie vienas no taureņu sienām, kas bija mūsu pasākuma simbols. Uz sienām bija sapulcējušies tik daudz taureņu, cik mūsu pasākumos bijuši dalībnieki kopumā - 1323.

Pēc aizvadītā erudīta “Ir labi kopā būt” vēlamies pateikties Salaspils novada domei, kura atbalstīja mūsu iniciatīvu, skolas vadībai un skolotājiem, komandas mentorei Ingai Vītumai - Brūverei, kā arī mūsu pasākuma dalībniekiem un noslēguma pasākuma viesim, komandas draugam Inārai Mālkalnei (kā viņa pati smej - Siera magnātei)!

Kopā būšanas mirkļi mūs vieno, iepriecina, māca ieklausīties, dāvā skaistas atmiņas. Par to pārliecinājāmies mēs - komanda “Latvijai 100”: Loreta Caunīte, Sandra Peļņika, Krista Zalaka, Anete Vircava, Leonora Dedele, Laura Fučedži, Estere Ozola, Einārs Ostrovskis un Niks Stafeckis. Pēc veiksmīgi aizvadītiem 25 pasākumiem komandas vārdā saku paldies visiem, kas mums noticēja, atbalstīja un deva enerģiju tālākajam.

Niks Stafeckis,
Salaspils 1.vidusskolas 12.klases skolnieks, komandas “Latvijai 100” vadītājs

Salaspils

°C
Gaisa spiediens: hPa
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
tukšītis